Янтра (Габрово) започна новия сезон във Втора лига с равенство. Съставът на Сашо Ангелов взе точка при визитата си на дублиращия отбор на ЦСКА 1948 в столицата - 1:1. Двубоят се игра на „Арена Царско село“.

Домакините започнаха по-активно и на няколко пъти застрашиха вратата на Християн Василев, но така и не успяваха да стигнат до гол. Малко преди да измине половин час игра Костадин Гаджaлов извърши нарушение срещу Атанас Стамболов в собственото си наказателно поле, а съдията Мустафа Шефкет не се поколеба да посочи бялата точка. Валентин Йосков вкара отсъдената дузпа и ЦСКА 1948 II поведе с 1:0.

След почивката гостите от Габрово заиграха по-добре и това даде резултат в 67-ата минута, когато Иван Василев реализира изравнително попадение с дебютния си гол за Янтра. Нападателят бе изведен очи в очи с Александър Маджаров и хладнокръвно го преодоля за крайното 1:1.

В следващия кръг ЦСКА 1948 ІІ гостува на дубъла на Лудогорец, a Янтра приема Струмска слава (Радомир).

Съставът на Янтра: Християн Василев, Валери Христов, Костадин Гаджалов, Константин Иванов, Георги Николов, Ивайло Михайлов, Петър Казаков – капитан, Ивайло Иванов (66 Иван Петков), Емил Колев (55 Георги Недков), Добромир Бонев (85 Мартин Ангелов), Иван Василев.

ВТОРА ЛИГА - 1 КРЪГ:

14 юли 2022 г. (четвъртък):
Монтана - Етър (Велико Търново) 0:1
0:1 Николай Янков (48)

16 юли 2022 г. (събота):
Миньор (Перник) - Лудогорец II 5:1
1:0 Методи Костов (11), 2:0 Методи Костов (25), 3:0 Антон Славчев (28), 4:0 Методи Костов (52), 5:0 Запро Динев (76), 5:1 Петър Георгиев (90+1)

Спортист (Своге) - ФК Крумовград 0:2
0:1 Красимир Илиев (64-дузпа), 0:2 Ахмед Осман (90+4)

Струмска слава (Радомир) - Созопол 2:0
1:0 Антон Тунгаров (46), 2:0 Красимир Панчев (90)

Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив) II 1:0
1:0 Слави Паскалев (29)

Спартак (Плевен) – Марица (Пловдив) 4:0
1:0 Преслав Антонов (12), 2:0 Боримир Карамфилов (15), 3:0 Стефан Христов (28), 4:0 Васил Шопов (80)

Литекс - Дунав (Русе) 1:3
0:1 Йордан Димитров (26-дузпа), 0:2 Иван Пенев (42), 1:2 Георги Георгиев (54), 1:3 Мирослав Будинов (90+4)

18 юли 2022 г. (понеделник), 18:30 часа
ЦСКА 1948 II - Янтра (Габрово) 1:1
1:0 Валентин Йосков (28-дузпа), 1:1 Иван Василев (67)

19 юли 2022 г. (вторник), 18:00 часа