Селекционерът на България Ясен Петров извърши цели шест промени в титулярния състав за мача в Белфаст в сравнение стартовите единадесет от загубата с 0:2 от Италия в неделя. "Трикольорите" гостуват на Северна Ирландия от 21:45 часа в третия си двубой от група "С" на квалификациите за Мондиал 2022 в зона Европа.

За двубоя в Белфаст Петров залага от първата минута на четирима дебютанти - близнаците Андреа и Петко Христови, които ще играят в защита, Даниел Наумов и Антонио Вутов. Младият вратар на ЦСКА 1948 заменя Пламен Илиев, който се контузи на тренировката във вторник.

Възстановеният от контузия Кирил Десподов и Георги Йомов се завръщат сред титулярите.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

От започналите срещу Италия на терена днес от първата минута са само Валентин Антов, Георги Костадинов, Момчил Цветанов, Ивайло Чочев и Андрей Гълъбинов, който ще води атаката.

И двата отбора нямат спечелена точка от началото на квалификациите. България записа загуби от Швейцария (1:3) и Италия (0:2), а Северна Ирландия също падна с 0:2 от "Скуадра адзура".

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ: 1.Пийкок-Фарел, 4.Балард, 5.Джони Евънс, 20.Каткарт, 3.Люис, 14.Далас, 8.Дейвис (к), 17. МакНеър, 6.Савил, 21.Магенис, 18.Уайт
Резерви: 12.Азар, 23.Хюс, 2.МакЛафлин, 7.МакГин, 9.Чарлс, 10.Лафърти, 11.Фъргюсън, 13.К. Еванс, 16.Томпсън, 16.МакКан, 19.Смит, 22.Кенеди
Селекционер: Йън Бараклъф

БЪЛГАРИЯ: 1.Даниел Наумов, 2.Петко Христов, 4.Валентин Антов, 22.Андреа Христов, 7.Георги Костадинов (к), 21.Момчил Цветанов, 8.Антонио Вутов, 18.Ивайло Чочев, 17.Георги Йомов, 11.Кирил Десподов, 9.Андрей Гълъбинов
Селекционер: Ясен Петров