Нефтохимик победи с 1:0 Поморие в първия си мач от груповата фаза на турнира Поморие Къп 2016. Единственото попадение в срещата отбеляза юношата на Левски Илия Димитров, за когото това бе пореден гол в подготовката на "шейховете".

Играчите на Нефтохимик имаха възможност да поведат в 13-ата минута. Тогава Илия Димитров отбеляза, но попадението беше отменено заради засада. Няколко минути по-късно вратарят на "шейховете" Петър Денчев изпълни перфектно спасяване на пряк свободен удар и не позволи на домакините да открият резултата.

Илия Димитров успя да отбележи за 1:0 в 29-ата минута с глава, след центриране на Станимир Андонов. Малко преди края на полувремето още един гол на младия нападател от Левски бе отменен заради засада.

Второто полувреме също започна с много оспорвани ситуации. В 61-ата минута Даниел Гаджев от гостите и Георги Петков от състава на домакините получиха червени картони заради саморазправа. Те бяха заменени съответно със Слави Шопов и Стефан Стаматов.

Срещата остана оспорвана и драматична до последния съдийски сигнал. Резултатът се запази, макар че и пред двата отбора имаха възможности да го променят.

Следващата среша на „шейховете“ в турнира е срещу Спартак (Плевен) - на 11 февруари (четвъртък), от 13:00 часа.

Съставът на Нефтохимик: Петър Денчев, Мирослав Коев, Станислав Жеков, Тихомир Трифонов, Станимир Андонов, Даниел Гаджев, Живко Хаджиев, Борислав Борисов, Станислав Дрянов,  Владислав Мисяк, Илия Димитров
Резерви: Димитър Илиев, Тодор Гочев, Теодор Стефанов, Иван Цачев, Цветан Филипов, Ерай Карадайъ, Симеон Иванов