Победа в последната си контрола от подготовката за новото първенство в Югозападната "В" група постигна Велбъжд (Кюстендил). Избраниците на треньора Момчило Радованович се наложиха с 3:1 над Витоша (Долна Диканя) на стадион "Странджата".

Домакините поведоха с гол на Янко Янков в 25-ата минута. Десет минути по-късно Радованович пусна в игра дошлия на проби 22-годишен нападател от школата на Левски Данаил Николов, който още при първото си докосване на топката вкара за 2:0. Отново той бе точен в 50-ата минута за 3:0. Пет минути преди края на проверката гостите от Витоша (Долна Диканя) се възползваха от грешка в отбраната на Велбъжд и чрез Димитров вкараха почетното попадение за крайното 3:1.

В първия кръг на Югозападната "В" група Велбъжд гостува на Пирин (Разлог). Срещата е на 15 август от 18:00 часа. /БЛИЦ