Пирин (Благоевград) надделя с 2:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) за първата си победа като гост през новия сезон във Втора лига. Възпитаниците на мениджъра Уорън Фийни стигнаха до успеха след гол на юношата на ПСЖ Джон-Кристоф Айна в 76-ата минута.

Преди почивката Красимир Станоев даде преднина на Пирин, а в 57-ата Владислав Мирчев изравни за Локомотив.

Срещата на Градския стадион в Горна Оряховица започна с натиск на гостите от Благоевград. В осмата минута Антон Карачанаков пропусна. Малко по-късно Станоев също пробва късмета си с далечен удар, но над вратата на Локомотив, пазена от Християн Христов.

Карачанаков продължи да притеснява отбраната на домакините, но и в 28-ата минута пропусна да вкара. В 36-ата дойде най-чистото положение в срещата до момента, когато домакините бяха много близо до откриването на резултата. След центриране от фаул топката бе отклонена в наказателното поле, където Николай Бодуров се опита да изчисти. Капитанът на Пирин обаче не успя да отиграе добре и за малко да си отбележи автогол. За негово щастие обаче, Петър Петров със сетни усилия отклони топката и опази вратата си.

В 42-ата минута Пирин поведе. Красимир Станоев беше изведен сам срещу стража на домакините и с точен удар по земята го преодоля - 0:1.

В 57-ата опитният Владислав Мирчев (б.р. - бивш нападател на БАТЕ Борисов) отбеляза с глава за 1:1.

Победата на Пирин донесе Аийна, който засече с глава центриране отдясно в 76-ата минута.

"Орлетата" събраха 13 точки и се изкачиха на петото място. Лидер във Втора лига е Локомотив (София) (19), следват Кариана (Ерден) (16), Лудогорец II (15) и Хебър (Пазарджик) (14). Локомотив (Горна Оряховица) остава на последното място с едва 2 точки в актива си.

ВТОРА ЛИГА, 7 КРЪГ
На 19 септември (събота)
Нефтохимик – Кариана (Ерден) 0:4
0:1 Борислав Дамянов (17), 0:2 Николай Дичев (35), 0:3 Евгени Игнатов (47), 0:4 Владислав Цеков (59)

Локомотив (Сф) – Литекс 2:0
1:0 Илиян Стефанов (25), 2:0 Светослав Диков (42)

Янтра – Септември (Сф) 0:2
0:1 Симеон Александров (47), 0:2 Димитър Костадинов (73)

Спортист – Витоша (Бистрица) 1:1
0:1 Христо Иванов (6), 1:1 Калоян Стефанов (41-д)

Септември (Сим.) – Хебър 2:3
1:0 Руслан Иванов (26-д), 1:1 Христо Младенов (34-авт), 1:2 Живко Петков (49), 2:2 Ивайло Михайлов (77), 2:3 Живко Петков (85)

На 20 септември (неделя)
Миньор – Добруджа 0:0

На 21 септември (понеделник)
Локомотив (ГО) - Пирин (Бл) 1:2
0:1 Красимир Станоев (42), 1:1 Владислав Мирчев (57), 1:2 Джон-Кристоф Аийна (76)

Лудогорец II – Струмска слава (Радомир) 4:1