Юношеският национален тим на България до 17 години разби Малта с 4:0 в последен мач от група 13 на квалификациите за Евро 2020 в Естония.

Играчите на Марчо Дафчев поведоха в 37-ата минута с гол на Бисер Бонев. В 69-ата минута Мартин Смоленски удвои преднината на нашия тим, а в 88-ата отново той се разписа за 3:0 след асистенция на Александър Бучков. В добавеното време Пламен Цончев вкара четвъртия гол.

Така юношите ни заеха трето място в групата с 3 точки. В другия мач Австрия се наложи с 1:0 над домакина на тази група Норвегия и спечели първaта позиция с пълен актив от 9 точки. Норвежците са втори 6 точки и също като австрийците продължават напред, а България се надява на чудо, след като най-добрите четири отбора, завършили на трета позиция от всички 13 квалификационни групи също отиват в следващия етап. Това означава, че юношите ни имат все още теоретичен шанс за класиране.