Българският национален отбор за юноши до 19 години загуби и втория си мач от квалификациите за Европейското първенство. Възпитаниците на селекционера Методи Деянов отстъпиха на Украйна с 1:5. През второто полувреме нашите останаха с човек по-малко, изгонен бе капитанът Антонио Вутов. В стартовия ни състав беше извършена само една промяна в сравнение с първия сблъсък срещу домакините (1:2) - на мястото на Емил Стоев започна Божидар Краев.

Всички започна добре за нашите момчета. Кирил Десподов откри в 36-ата минута, след като се възползва от пас на Серкан Юсеин – 1:0 за България! Отговорът на украинците не закъсня и те изравниха само 6 минути по-късно чрез Лучкевич. Секунди след почивката Коваленко се разписа за противника и направи обрата пълен – 1:2. По този начин се повтори сценарият от мача Израел - България. Тежък удар понесохме в 50-ата минута, когато Вутов получи втори жълт и червен картон. Преди това българския капитан бе фаулиран от Киряканцев.С 10 души на терена за "лъвовете" стана още по-тежко. В 62-ата минута резервата Зубков удари греда, а в 75-ата Коваленко отново предоля нашия страж Митов за 1:3. Малко по-късно мрежата опъна и Зубков за 1:4, а в 87-ата Борайчук направи резила ни пълен – 1:5!

След това поражение надеждите ни за класиране на Елитния кръг се изпариха. Предстои протоколен мач срещу Швеция в понеделник. Дори при победа, "трикольорите" ще останат на четвърто място в групата. В другият мач от нашия квартет - между Израел и Швеция, драматична победа грабнаха "Тре крунур" с 1:0. Единственото попадение заби Нордин в 3-ата минута на добавеното време.

Украйна - България 4:1
0:1 Кирил Десподов (36), 1:1 Лучкевич (42), 2:1 Коваленко (46), 3:1 Коваленко (75), 4:1 Зубков (77), 5:1 Борайчук (87);

Украйна: Мозил, Матвиенко, Михайличенко (46-Квич), Кирюканцев, Зотко, Лукайнчук, Лучкевич, Вачиберадзе, Коваленко (79-Арендарук), Борайчук, Беседин (59-Зубков);
Треньор: Олександър Холовко

България: Димитър Митов, Марио Петков (54-Мартин Костадинов), Юлиян Чапаев, Мирослав Иванов, Мики Орачев, Чавдар Ивайлов, Серкан Юсеин, Веселин Любомиров (54-Емил Стоев), Антонио Вутов, Божидар Краев (60-Наско Милев), Кирил Десподов;
Треньор: Методи Деянов

Главен съдия: Мете Калвакан (Турция)
Жълти картони: Вутов, Юсеин (България)
Червен картон: Вутов