Директорът на ОД на МВР-Пловдив Атанас Илков говори пред журналистите след мача Локомотив (Пловдив) - ЦСКА (0:1), който беше спрян в края на първото полувреме за около 20 минути заради ексцесии.

Той потвърди, че по време на срещата фенове на домакините излизат на пистата и с провокативните си действия предизвикват привържениците на "червените" да направят същото.

БЛИЦ вече съобщи, че задържаните са 10. Шестима са фенове на Локомотив, четирима на ЦСКА. Остават в ареста за 24 часа.

Двамата привърженици на домакините, които провокират гостуващата агитка, са руснаци и също са задържани за 24 часа.

Сред тях има леко ранени, не са сериозно пострадали.

Веднага след края на мача полицаи са извели агитките от "Лаута" и не се е стигнало до нови сблъсъци.