Радослав Бачев ще пропусне мачовете до края на първенството в Източната "Б" група. Защитникът на "Ботев" (Пловдив) е с микрофрактура и разтегнати връзки на левия глезен и ще прекара следващите 20 дни с шина на крака.

Контузията на Бачев се получи десетина минути преди края на срещата със Спартак (Варна), загубена с 0:1 вчера. Левият бек бе изритан в опорния крак от противник и не довърши мача, като „жълто-черните” доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Костадин Видолов бе извършил и трите си смени.

Радослав Бачев бе замесен в най-възловите ситуации в двубоя. След негово нарушение домакините получиха дузпа, от която падна единственото попадение, а по-късно реферът отмени редовен гол на защитника, заради несъществуваща засада на Деян Христов.

Днес "канарчетата" направиха възстановителна тренировка. След заниманието в петък отборът ще бъде пуснат в почивка до понеделник, когато започва подготовката за домакинството на Етър на 21 април.