Младежкият национален отбор на България по футбол се сбогува с победа с надеждите за участие на Евро 2021.

Без 13 играчи, отпаднали по различни причини, нашите победиха Естония с 3:0 у дома на стадион "Славия", като решиха всичко между 28-ата и 30-ата минута. Първо Лъчезар Котев откри резултата с бомбен удар от около 30 метра, а след него и Ертан Томбак удвои с удар отблизо.

През втората част двата тима си размениха по още няколко опасни атаки, а минути преди края Калоян Кръстев оформи крайното 3:0 за нашите, но настроението в тима ни видимо поспадна заради развоя в другата среща от групата.

В нея Полша записа домакински успех с 3:1 над Латвия. Така българите остават трети на две точки зад поляците, срещу които иначе имаме победа с 3:0 и равенство 1:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

БЪЛГАРИЯ - ЕСТОНИЯ 3:0
1:0 Лъчезар Котев (28'), 2:0 Ертан Томбак (30'), 3:0 Калоян Кръстев (88')

Bulgarian Football Union - WikipediaБЪЛГАРИЯ U21: 1. Даниел Наумов - 3. Ертан Томбак  , 2. Андреа Христов, 5.Станислав Работов (80'  Милен Стоев), 6. Виктор Попов - 14. Асен Чандъров  (69'  Иван Тилев), 22. Илиан Илиев-младши, 21. Лъчезар Котев , 10. Станислав Иванов (69'  Мартин Минчев), 7. Калоян Кръстев  (89'  Тонислав Йорданов), 11. Здравко Димитров (90  Георги Русев)

Estonian Football Association - WikipediaЕСТОНИЯ U21: 1. Карл-Ромет Ньом - 5. Марк Едур, 18. Магнус Вилота, 2. Маркус Сепик, 13. Расмус Саар - 7. Артур Улиянов, 8. Маркус Пом, 10. Михеал Ярвисте, 15. Матиас Манилаан - 23. Хенри Валя - 4. Стайн Рейнкорт

Главен съдия: Валтер Алтман, Австрия
Стадион: "Славия", София