Ботев (Враца) победи с 2:0 Спартак (Плевен) в първата си контролна среща тази зима. Головете на мача, игран в Криводол, паднаха през второто полувреме. Точни бяха Жан-Пиер Да Силва и Антонио Георгиев.

Треньорът Даниел Моралес раздели отбора на две единадесеторки, които играха по едно полувреме. Заради контузии в мача участие не взеха Даниел Генов и Венцислав Христов, които се възстановяват по специална програма.

Да Силва откри резултата в 56-ата минута след чудесен извеждащ пас на Клери Сербер.

Ботев вкара втори гол в 85-ата минута. Петър Кепов центрира отдясно, топката попадна у Митко Панов, който асистира на Антонио Георгиев и халфът от няколко метра реализира за крайното 2:0.

Ботев (Враца) - Спартак (Плевен) 2:0
1:0 Жан-Пиер Да Силва (56), 2:0 Антонио Георгиев (85)

Ботев (Враца) (първо полувреме): Красимир Костов, Цветослав Поповчев, Мартин Кавдански, Петко Ганев, Диего Фераресо, Мартин Атанасов, Чавдар Ивайлов, Красимир Тодоров, Митко Панов (37 – Пламен Петров), Мирослав Маринов, Браян Переа

Ботев (Враца) (второ полувреме): Федерико Бариос, Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Том Рапнуи, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Клери Сербер, Петър Кепов, Жан-Пиер Да Силва (82 – Митко Панов), Радослав Захариев