Жестоко меле в Радомир с триумф за Миньор, вижте резултати от Втора лига ВИДЕО

"Чуковете" разбиха Струмска слава в мач с много нерви и червени картони в края

снимка: Стартфото
1 от 1

Миньор (Перник) размаза Струмска слава с класиката 3:0 при визитата си в Радомир за мача между двата тима от 11-ия кръг на Втора лига. Емил Ценов (45+1), Кристиян Слишков (73) и Борис Тютюков (85) бяха точни за "чуковете". В края на след жестоко меле Мартин Костов от домакините и Михаел Орачев от гостите бяха изгонен с директни червени картони.

В добавеното време на първата част Слишков намери случайно Веселин Васев и той центрира по земя в наказателното поле, където Емил Ценов овладя, задържа топката добре, след което стреля силно и опъна мрежата зад Драгомир Петков.

След почивката Янев и Тунгаров пробваха късмета си с удари от далечна дистанция за домакините, но не намериха целта. В 59-ата минута Венци Василев направи решителен шпагат пред капитана на домакините Борислав Николов, останал на чиста голова позиция.

В 73-ата минута Методи Костов беше намерен в наказателното поле и запази топката срещу Румен Сандев. Двамата паднаха на земята, след което последва шут, при който стражът на Струмска слава се намеси, а Кристиян Слишков направи добавка и удвои аванса на гостите.

В 85-ата минута Борис Тютюков направи резултата класически с прекрасен удар от границата на наказателно поле. Две минути след това се оформи здраво спречкване между футболистите на двата тима. След бутане и ритане в крайна сметка Мартин Костов от домакините и Михаел Орачев от гостите бяха изгонен с директни червени картони.

След успеха Миньор е 12-и с 13 точки. Струмска слава заема девета позиция с 16 точки. Лидери са Спартак (Плевен) и Етър с по 20 точки, следвани от ЦСКА 1948 II с 19, Литекс и Крумовград с по 18.