Жребият за 1/8-финалите за Купата на България отреди още в тази фаза да се състоят няколко зрелищни сблъсъка. Супердербито противопоставя ЦСКА и Литекс тази събота на стадион "Българска армия". Черно море пък чака Левски да елиминира Брестник и да гостува на "Тича", където през март 2006 година "сините" бяха елиминирани от "моряците" с 3:2 след продължения.

На 1/8-финалите ще има и софийско дерби. Локомотив (Сф) ще спори за място в следващата фаза със Славия.

Четвъртфиналистите ще станат ясни на 12 и 13 декември, когато ще се изиграят двубоите. Победителят се излъчва в един мач, като при равенство в редовното време се играят две продължения от по 15 минути, а при ново реми ще се прибегне до изпълнение на дузпи. /БЛИЦ