Славия победи с 3:2 на Берое в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Тони Тасев, Радослав Кирилов и Калоян Кръстев бяха точни за "белите", докато Кукула и Камара се разписаха за старозагорци.

Срещата започна отлично за Берое. Още в 6-ата минута Кукула получи отличен дълъг пас от Тунгара, напредна и останал сам срещу вратаря реализира.

Положенията пред вратите липсваха почти до края на първото полувреме. В 36-ата минута Тони Тасев бе фаулиран в наказателното поле на гостите. Първоначално съдията прецени, че няма наказателен удар, но след намесата на ВАР такъв бе отсъден и потърпевшият реализира за 1:1.

На почивката в игра за Берое влезе Омар Камара и почти с първото си докосване успя да изведе своя тим напред. В 48-ата минута Симеон Мечев изпълни от фаул, Камара се измъкна от опеката на защитата и разстреля Вуцов.

Златна резерва имаше и в тима на Славия. Радослав Кирилов се появи в игра в54-ата минута и само 4 по-късно изравни резултата. Той засече центриране на Вълчев и прати топката в мрежата за 2:2. Отново Кирилов бе в основата на пълния обрат. В 72-ата  минута той намери на метър от голлинията Калоян Кръстев, който нямаше как да пропусне - 3:2 за Славия.

Славия събра 7 точки и заема третото място във временото класиране. Берое пък записа втора поредна загуба и има актив от 6 точки.

Славия - Берое 3:2
0:1 Ерсон Кукула (6), 1:1 Тони Тасев (37-дузпа), 1:2 Омар Камара (48), 2:2 Радослав Кирилов (58), 3:2 Калоян Кръстев (72)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6-  ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Кукула получи отличен дълъг пас от Тунгара, напредна и останал сам срещу вратаря реализира!
30- Василев изчисти много лошо в наказателното поле, топката попадна право в краката на Вълчев, който стреля, но ударът му бе блокиран
36- Дузпа за Славия! Тони Тасев бе фаулиран в наказателното поле на Берое. Първоначално съдията прецени, че няма наказателен удар, но след намесата на ВАР такъв бе отсъден
37- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Тони Тасев бележи от бялата точка и прави резултата 1:1!
45- Край на първото полувреме
_________________
46- Начало на второто полувреме
48- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Симеон Мечев изпълни от фаул, Камара се измъкна от опеката на защитата и разстреля Вуцов
58-
 ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Радослав Кирилов засече центриране на Вълчев и прати топката в левия ъгъл на вратата за 2:2!
72- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Кирилов напредна по левия фланг и подаде точно в наказателното поле към Кръстев, който чукне топката в празната врата - 3:2

90+3- Край на мача!

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос (54-10. Радослав Кирилов), 71. Емил Стоев, 88. Тони Тасев (90-5. Мартин Атанасов), 9. Калоян Кръстев  (88-73. Мартин Сораков)
Резерви: 1. Георги Петков, 6. Костадин Велков, 10. Радослав Кирилов, 5. Мартин Атанасов, 73. Мартин Сораков, 16. Кемело Нгуена, 18. Димитър Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 1. Нордин Бакер, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 7. Ерсон Кукула(69-9. Мартин Камбуров, 8. Илиян Стефанов (46-99. Омар Камара), 16. Симеон Мечев (74-30. Серкан Юсеин), 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо , 21. Кийлън Лебон (74-10. Даниел Генов), 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара
Резерви: 12.  Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 9. Мартин Камбуров, 10. Даниел Генов, 15. Георги Динков, 30. Серкан Юсеин, 99. Омар Камара
Треньор: Петър Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия