ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда и Локомотив (София) завършиха зрелищно 2:2 в първия мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Иван Тилев (18) и Светослав Ковачев (81) вкараха първия и последния гол в срещата, а между тях Димитър Митков (31-дузпа) и Ивайло Найденов (43) се разписаха за пълен обрат в полза на "железничарите". Иван Тилев от домакините бе изгонен в края на първата част, а Матеус Дуарте и Симеон Славчев от гостите последваха съдбата му в края на мача.

Домакините започнаха по-добре и в 5-ата минута Ласана Н‘диайе засече с глава центриране в наказателното поле, но не намери целта. Пет минути по-късно Светослав Ковачев проби и стреля право в ръцете на Александър Любенов.

В 18-ата минута Иван Тилев пое топката в центъра на терена и до дъгата на наказателното поле, откъдето реалзиира фамозен гол в горния ляв ъгъл за 1:0.

След половин час игра Димитър Митков беше намерен в наказателното поле и Алекс Петков го фаулира. Волен Чинков се посъветва с ВАР и посочи бялата точка, а потърпевшият Митков вкара за 1:1.

В 34-тата минута Антонио Вутов сбърка и Н‘диайе се втурна в предни позиции, нахлу в наказателното поле и стреля, но Любенов изби. Десет минути след това гостите организираха бърза контраатака и направиха пълен обрат, след като Ивайло Найденов получи извеждащ пас от Симеон Славчев и бе точен за 1:2.

В края на първата част голмайсторът за домакините Иван Тилев си изкара два жълти картона след груби нарушения за две минути и бе изгонен.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 58-ата минута гостите имаха шанс за трети гол. Симеон Славчев открадна топката в близост до централната линия, напредна и подаде към Карлос Франса, който се озова очи в очи с вратаря Господинов, но беше блокиран от защитник.

Двата тима намалиха оборотите, а дори с човек по-малко домакините бяха по-актив в търсене на изравнителен гол и го постигнаха в 81-ата минута, когато Светослав Ковачев изпълни перфектно пряк свободен удар около границата на наказателното поле и вкара за 2:2.

В заключителните минути Матеус Дуарте и Симеон Славчев бяха изгонени и гостите завършиха мача с деветима играчи на терена. Домакините продължиха да натискат, но не успяха да стигнат до пълен обрат и победата.

След равенството Арда остава девети с 23 точки. Локомотив (София) се изкачи до шеста позиция с 25 точки.

АРДА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:2
1:0 Иван Тилев (18), 1:1 Димитър Митков (31-дузпа), 1:2 Ивайло Найденов (43), 2:2 Светослав Ковачев (81)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
9 - Н'диайе получи центриране отдясно и отигра топката с глава, ударът му обаче бе неточен.
13 - Светослав Ковачев отправи мощен изстрел, ала Александър Любенов успя да улови топката.
18 - ГОООЛ за Арда! Иван Тилев реализира страхотен гол от далечна дистанция за 1:0.
25 - Иван Тилев опита да отбележи и с глава след подаване отдясно, но защитата на гостите го спря.
30 - ДУЗПА за Локомотив (София)! Димитър Митков беше намерен в наказателното поле и Алекс Петков го фаулира, а съдията Волен Чинков се посъветва с ВАР и посочи бялата точка.
31 - ГОООЛ за Локомотив (София)! Потърпевшият Димитър Митков реализира дузпата за 1:1.
34 - Н‘диайе се втурна в предни позиции, нахлу в наказателното поле и стреля в обсега на Любенов, който изби.
44 - ГОООЛ за Локомотив (София)! Столичните "железничари" направиха пълен обрат, след като Ивайло Найденов получи пас от Симеон Славчев и завърши бърза контраатака с гол за 1:2.
45+2 - Иван Тилев си изкара два жълти картона в рамките на две минути и остави Арда в намален състав.
45+4 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Лъчезар Котев отправи изстрел в обсега на стража на гостите.
58 - Франса отне топката в наказателното поле и стреля, но бранител на Арда не му позволи да отбележи.
74 - Домакините не спират да търсят изравняване на резултата дори в намален състав, но гостите се защитават умело до момента.
75 - Тонислав Йорданов шутира от сериозна дистанция над вратата на Любенов.
81 - ГОООЛ за Арда! Светослав Ковачев реализира от пряк свободен удар за 2:2.
83 - Матеус Дуарте от гостите бе изгонен с втори жълт и червен картон.
88 - Имащият вече жълт картон Симеон Славчев бе изгонен с директен червен заради грубо нарушение.
90+5 - Край на мача! Арда и Локомотив (София) завършиха зрелищно 2:2 и грабнаха по точка.

Арда: 1. Анатолий Господинов , 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев , 11. Александър Георгиев (572. Джуниет Али), 17. Иван Коконов – К, 18. Ласана Н‘диайе (769. Тонислав Йорданов), 20. Деян Лозев (734. Милен Стоев), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев , 80. Лъчезар Котев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 29. Слав Петков, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков
Треньор: Александър Тунчев

Локомотив (София): 24. Александър Любенов , 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов , 89. Матеус Дуарте , 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев – К, 8. Симеон Славчев , 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов (6970. Димо Бакалов (893. Марио Петков)), 45. Димитър Митков (689. Илия Димитров), 11. Карлос Франса (6911. 94. Юлиан Ненов)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 5. Дейвид Малембана, 70. Димо Бакалов, 9. Илия Димитров, 94. Юлиан Ненов, 3. Марио Петков
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Арена Арда"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия