Зрелище! ЦСКА измъкна само точка срещу последния във Велико Търново ВИДЕО

"Червените" изравниха с гол в добавеното време след чиста засада

снимка: LAP.bg
1 от 5

Етър и ЦСКА завършиха зрелищно 2:2 на стадион "Ивайло" в мач от осмия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с два гола, дело на Милчо Ангелов (12-дузпа) и Алдаир Ферейра (45), но "армейците" стигнаха до точката след попадения на Тиаго Родригес (62) и Ахмед Ахмедов (90+3) в добавеното време. В последната 90-а минута Яни Пехливанов бе изгонен с втори жълт и червен картон и "виолетовите" доиграха срещата в намален състав.

Треньорът на гостите Стамен Белчев бе направил някои промени в състава си в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Базел (3:1) през седмицата. Най-голямата изненада бе липсата на Али Соу. Нападателят ще бъде трансфериран до часове, както вече БЛИЦ писа. На негово място започна Томи Юрич.

"Червените" наложиха натиск и в 10-ата минута Юрич прати топката във вратата, но попадението не бе признато заради засада. Минута по-късно Боруков нахлу отляво в наказателното поле, Матей легна на земята в опит да блокира подаване на нападателя и игра с ръка, а съдията посочи бялата точка. Милчо Ангелов пък реализира 11-метровия наказателен удар с шут в центъра на вратата за 1:0.

След четвърт час игра Санкаре шутира и Пехливанов спря топката с ръка около границата на наказателното поле, а реферът Владимир Вълков прецени, че нарушението е извън пеналта и отсъди фаул. Тиаго отправи силен удар, а след рикошет в стената топката излезе в корнер.

В 30-ата минута „червените“ бяха близо да изравнят. Юрич свали към Санкаре, който стреля отлично, но в дясната греда. Секунди по-късно Етър организира атака, която завърши със силен шут на Боруков, но и той нацели дясната греда.

Брадли Мазику излезе сам срещу вратаря Господинов в 41-ата минута, но не успя да го прехвърли. „Болярите“ продължиха да контраатакуват опасно и в 45-ата минута Боруков намери Алдаир Ферейра, който финтира Мазику и след великолепен фалцов удар с левия крак вкара красив гол за 2:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката „армейците“ натиснаха, но въпреки това в 55-ата минута Ферейра си освободи пространство и шутира отдалеч, но над вратата.

В 62-ата минута Амос Юга прехвърли отбраната на гостите, а Тиаго Родригес първи стигна до топката и преодоля Господинов за 2:1. Секунди по-късно Тиаго прехвърли Господинов и топката срещна лявата греда, но бе отсъдена засада на португалеца.

В 70-ата минута Пламен Гълъбов притесни "червения" щаб и феновете на тима, след като бе изнесен на носилка, а малко по-късно бе изведен от стадиона с линейка. Вместо него в игра се появи Тибо Вион. Десет минути след това Йомов се пребори добре за топката с Иванов и върна към Белтраме, който стреля атрактивно, но над вратата.

Капитанът на домакините Яни Пехливанов бе изгонен в началото на добавеното време, което бе 6 минути, заради нарушение срещу Мазику, получавайки втори жълт и червен картон. От последвалия пряк свободен удар Тиаго шутира и вратарят Господинов не се намеси добре, а Ахмед Ахмедов отблизо вкара за 2:2. От повторенията за гола се видя, че Ахмедов е в чиста засада.

Напрежението пред вратата на Господинов не намаля до последната секунда, а 97-ата минута той отрази с вещина много силен удар на Стефано Белтраме.

Така Етър спечели първа точка от началото на сезона и остава на последната позиция. ЦСКА записа четвърто равенство в шампионата и с 13 точки в актива си се изкачи на четвъртата позиция.

ЕТЪР - ЦСКА 2:2
1:0 Милчо Ангелов (12-дузпа), 2:0 Алдаир Ферейра (45), 2:1 Тиаго Родригес (62), 2:2 Ахмед Ахмедов (90+3)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Натиск на "червените" и две поредни центрирания в наказателното поле не доведоха до опасност
10 - Томи Юрич вкара топката във вратата на домакините, но голът не бе признат заради засада
11 - ДУЗПА за Етър! Юрген Матй игра с ръка в наказателното поле и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка
12 - ГОООЛ за Етър! Милчо Ангелов е точен от 11-меъровия наказателен удар за 1:0
14 - Пехливанов игра с ръце на границата на наказателното поле, а Тиаго шутира от прекия свободен удар и топката се удари в стената, след което излезе в корнер. Играчът на домакините бе стъпил на линията, която е част от пеналта и вероятно трябваше да има дузпа за "червените" в това положение
18 - Пехливанов влезе в краката на Кейта и е отсъдено нарушение, но картон не е даден, а футболистът на домакините бе предупреден с жълт картон при предната ситуация
25 - Натиск на ЦСКА, а домакините се прибраха в собственото си поле
30 - ГРЕДА за ЦСКА! Томи Юрич спря топката в наказателното поле за Юнус Санкаре, който шутира силно и нацели страничната греда
31 - ГРЕДА за Етър! При ответната атака Преслав Боруков финтира защитниците на "червените" и с фалцов удар намери страничната греда
32 - Удар на Стелиян Добрев право в ръцете на Густаво Бусато
36 - Юнус Санкаре шутира и топката се отбива в тялото на защитник
41 - Брадли Мазику излезе сам срещу вратаря Анатоли Господинов, но не успя да го прехвърли
45 - ГОООЛ за Етър! Алдаир Ферейра реализира изключително красив гол от далечна дистанция за 2:0
45+1 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Натиск на гостите в първите минути след почивката
51 - Разбъркване пред вратата на домакините и удар на Юрич от близка дистанция, но има сигнал за засада
54 - Страничният съдия заблуди Йомов, като първо вдигна флага си, а след това го свали, след като футболистът бе спрял да играе
55 - Шут на Алдаир Ферейра и топката преминава над вратата на Бусато
62 - ГОООЛ за ЦСКА! Амос Юга отправи далечен пас зад защитата, а Тиаго Родригес не се отказа да преследва топката и с едно докосване преодоля Господинов за 2:1
63 - Нова страхотна атака на гостите и този път Тиаго нацели страничната греда, не и страничният съдия вдигна флага си за засада
65 -  Шут на Тиаго и топката преминава на сантиметри покрай вратата
70 - Пламен Гълъбов се контузи и ще бъде откаран с линейка в болница за по-обстойни медицински прегледи, а вместо него мача ще доиграе Тибо Вион
80 - Белтраме шутира над вратата след пас на Георги Йомов
83 - Вион центрира отляво и топката се удари в ръката на защитник, но тя бе прибрана към тялото на футболиста и дузпа не бе отсъдена
90+1 - Капитанът на домакините Яни Пехливанов е изгонен заради нарушение срещу Мазику, получавайки втори жълт и червен картон
90+3 - ГОООЛ за ЦСКА! Тиаго шутира от пряк свободен удар и вратарят Господинов не се намеси добре, а Ахмед Ахмедов отблизо вкара за 2:2, а при повторенията се видя, че Ахмедов е в чиста засада
90+7 - Удар на Стефано Белтраме от трудна позиция шутира силно и Господинов направи феноменално спасяване
90+8 - Край на мача! Етър завърши 2:2 с ЦСКА и спечели първа точка за сезона.

Стартови състави
Етър:13. Анатоли Господинов , 83. Алдаир Ферейра (8910. Свилен Щерев), 44. Бозидар Кацаров (895. Пако Пуертас), 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов , 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов - к , 16. Стелиян Добрев (7371. Даниел Пехливанов)
Резерви: 1. Христо Иванов, 8. Иван Михайлов, 72. Марк Едур, 18. Николас Фемия, 5. Пако Пуертас, 71. Даниел Пехливанов, 10. Свилен Щерев
Треньор: Петко Петков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (5821. Амос Юга), 8. Греъм Кери , 13. Юнус Санкаре (5723. Ахмед Ахмедов ), 14. Жул Кейта (4630. Георги Йомов ), 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес , 26. Валентин Антов - к, 28. Пламен Гълъбов (70 15. Тибо Вион), 9. Томи Юрич (7010. Стефано Белтраме)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 30. Георги Йомов, 27. Мартин Смоленски, 15. Тибо Вион
Треньор: Стамен Белчев

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация