ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Дичо и Рени Камберова за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Славия успя да спечели с 2:1 гостуването на Локомотив (София) в столичното дерби от 24-ия кръг на Еfbet Лига. Антони Иванов даде преднина на "железничарите" в 24-ата минута, а след почивката стана пълен обрат. 23-годишният нападател на "белите" Владимир Николов блесна с два гола и трите точки отиват за тима от "Овча купел".

Треньорът на Локо (Сф) Данило Дончич не можа да разчита на наказаните Красимир Милошев и Карлос Франса. "Белите" пък бяха без Ерол Дост, тъй като бранителят бе изгонен в предишния кръг срещу Ботев (Пловдив) (2:2). В последния момент от титулярния състав на Златомир Загорчич отпадна Ивайло Марков - поради вирусно заболяване, като мястото му в центъра на защитата зае Виктор Генев.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

В 24-ата минута Локомотив поведе. Селсо Рапосо проби отдясно и подаде от аутлинията към Антони Иванов. Халфът овладя в наказателното поле на Славия и с мощен изстрел с левия крак не остави шанс на Светослав Вуцов - 1:0.

Малко след попадението "белите" останаха без Галин Иванов. Капитанът на Славия получи травма и напусна терена, а Загорчич пусна на мястото му Чунг Нгуен До. В 30-ата минута Владимир Николов застраши Любенов, който обаче внимаваше и изби топката. В 40-ата минута стражът на Локо (Сф) отново трябваше да се намесва, този път след удар на Тони Тасев. В края на първото полувреме "белите" имаха още един шанс за попадение след удар на Ертан Томбак, топката профуча покрай лявата греда.

Футболистите от "Овча купел" започнаха вихрено втората част. Владимир Николов изравни резултата в 47-ата минута. Тони Тасев центрира, а нападателят на Славия се извиси и с глава прати топката в левия долен ъгъл на Любенов - 1:1.

В 63-ата минута Владимир Николов отново вкара и "белите" постигнаха обрат, повеждайки с 2:1. Тасев центрира в наказателното поле на Локомотив, Томбак стреля, а Любенов показа отличен рефлекс, топката обаче рикошира в бранител на "железничарите" и попадна право на крака на Владимир Николов, който отбеляза за втори път. До края не падна ново попадение и Славия ликува.

"Белите" са десети в класирането с 29 точки, а Локо (Сф) е на 11-ата позиция с 25 т.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - СЛАВИЯ 1:2
1:0 Aнтони Иванов (24), 1:1 Владимир Николов (47), 1:2 Владимир Николов (63)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
24  ГОЛ! 1:0 за Локомотив. Селсо Рапосо подаде на Антони Иванов, който със силен изстрел с левия крак не остави шансове на Светослав Вуцов.
33   Получилият контузия Галин Иванов е заменен от  Чунг Нгуен До.
40  Тони Тасев засече с глава центрирана топка, Александър Любенов се намеси решително и спаси.
45+3  Ертан Томбак стреля, топката прелетя в опасна близост край вратата на Локо (Сф).
45+3 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГОЛ! Славия изравни - 1:1. Владимир Николов се извиси в наказателното поле на Локо (Сф) и се разписа с глава след центриране на Тони Тасев от ъглов удар.
63
ГОЛ! Славия осъществява пълен обрат и повежда с 2:1. Тони Тасев напредна по левия фланг и центрира, Ертан Томбак стреля, а Любенов показа отличен рефлекс, топката обаче рикошира в бранител на "железничарите" и попадна право на крака на Владимир Николов, който отбеляза за втори път.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Славия победи Локо (Сф) с 2:1.

Локомотив София
ЛОКО (Сф): 24. Александър Любенов, 2. Гонсало Кардосо, 12. Бруно Франко , 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов (к), 21. Антони Иванов , 13. Селсо Рапосо  (81  22.Ивайло Найденов ), 16. Симеон Мечев  (67  9.Калоян Кръстев), 45. Димитър Митков (80  7.Кевин Маи), 98. Стив Траоре
Резерви: 88. Жарко Истатков, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 93. Стефан Ламбезе, 7. Кевин Маи, 8. Бойчо Величков, 77. Ерик Манолков, 17. Теодор Иванов
Треньор: Данило Дончич

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович , 4. Виктор Генев , 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (90+2  93.Исак Соле), 7. Денислав Александров  (90+2  9.Мартин Сораков), 33. Галин Иванов (к) (33  19.Чунг Нгуен До ), 88. Тони Тасев (76  8.Емил Стоев), 10. Владимир Николов  (90+2  20.Николай Христов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 93. Исак Соле, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев, 55. Мартин Георгиев
Tреньор: Златомир Загорчич

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР