Локомотив (Горна Оряховица) и Черно море завърши наравно 2:2 в мача си от трети кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив и предложи много емоции на феновете най-вече през второто полувреме. Красен Трифонов и Янаки Смирнов бяха точни за "железничарите", докато за тима на Георги Иванов на два пъти се разписа Бакари.

Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив, а първото полувреме предложи само един гол и нито едно друго интересно положение. Тимът на Ангел Червенков излезе напред в резултата в 39-ата минута, когато Красен Трифонов бе оставен абсолютно непокрит пред вратата на Черно море при центриране, и с глава лесно успя да прониже Чанович за 1:0.

През втората част на терена започна да ври и кипи. Срещата изглеждаше предрешена в 65-ата минута, когато Янаки Смирнов бе на точното място при грешка на Чанович и вкара топката за втори път в мрежата.

След 70-ата минута обаче Бакари взе нещата в свои ръце и в рамките на 3 минути заби два гола във вратата на Локомотив (Горна Оряховица). В 73-ата и 76-ата нападателят, който влезе на почивката, се измъкваше от опеката на защитата и с глава вкара и двете попадения.

Двата отбора имаха възможности да стигнат до победата, но вратарите Кунчев и Чанович се намесваха решително в няколко ситуации. Черно море завърши втора поредна среща с човек по-малко, след като Траян Траянов напусна терена за два жълти картона в 85-ата минута.

В края на мача Чанович на два пъти спаси сигурни голове, с което не позволи на символичните домакините да стигнат до успеха.
Черно море е на върха в класирането със 7 точки, колкото има и Дунав. Локомотив (Горна Оряховица) пък още няма победа в елита и е с 2 точки.

Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

Локомотив (Горна Оряховица) - Черно море 2:2
1:0 Красен Трифонов (39), 2:0 Янаки Смирнов (65), 2:1 Бакари (73), 2:2 Бакари (76)

Срещата по минути:
27- Кузма открадна топката при грешка на отбраната на Локомотив, напредна сам срещу Кунчев, но се засуети, а ударът му бе избит от вратаря на домакините
39- ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Красен Трифонов бе оставен абсолютно непокрит пред вратата на Черно море при центриране, и с глава лесно успя да прониже Чанович за 1:0!
45- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
54- Хубав удар от фаул на Тихомир Кънев, но топката премина покрай левия стълб на вратата на Александър Чанович
65- ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Чанович не се намеси добре при ниско центриране и изби токпата към краката на Янаки Смирнов, който от 2 метра не сгреши - 2:0!
73-
ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Бакари се измъкна от опеката на Желев и с глава върна интригата в срещата - 2:1!
76- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Пламен Николов чукна топката към Бакари, който с глава успя да изравни резултата!
83- Опасен удар на Каранейчев от фаул, а топката профуча покрай вратата на Черно море
84- Стефано Кунчев спаси с мъка удар на Пламен Николво с глава
85- Червен картонЧервен картон! Траян Траянов получи жълт картон за нарушение, а това бе негов втори и бранителят на Черно море пое към съблекалните!
86- Опасен удар от фаул на Каранейчев, който е избит с мъка от Чанович
89- Отменен гол! Димо Атанасов прати топката в мрежата на Черно море, но попадението правилно бе отменено заради засада!

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 5.Мартин Кавдански, 30.Димо Атанасов, 11.Красен Трифонов , 10.Янаки Смирнов (69-smqna.jpg88.Йордан Апостолов), 4.Николай Христов, 8.Милен Желев, 7.Симеон Мечев, 9.Тихомир Кънев (65-smqna.jpg15.Георги Каранейчев jalt.jpg Червен картон)
Резерви: 23.Владислав Узунов,  91.Николай Банков, 15.Георги Каранейчев, 29.Николай Дичев, 66.Антоний Балъков, 7.Любомир Генчев, 88.Йордан Апостолов
Треньор: Ангел Червенков

ЧЕРНО МОРЕ: 40.Александър Чанович, 4.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 15.Траян Траянов jalt.jpg , 73.Ондрей Сукуп, 8.Ян Малик (46-smqna.jpg71.Георги Андонов), 6.Александър Цветков, 21.Георги Илиев, 7.Уго Родригеш Секо (90-smqna.jpg66.Даниел Златков), 73.Владислав Романовjalt.jpg (62-smqna.jpg9.Бакари jalt.jpg ), 29.Марек Кузма
Резерви: 33.Емил Михайлов, 66.Даниел Златков, 7.Мартин Костадинов, 3.Даниел Георгиев, 17.Иван Коконов, 71.Георги Андонов, 9.Бакари
Треньор: Георги Иванов