Реал (Мадрид) и Ювентус бяха противопоставени на полуфинал в Шампионската лига от изтегления днес жребий. Двата тима играха един срещу друг, когато за последно „бианконерите“ бяха част от Топ 4 на турнира, а това се случи през сезон 2002/03.

Също както в момента и тогава Реал (Мадрид) беше актуален носител на трофея, а Флорентино Перес президент на клуба. Това беше съставът на Кралския клуб, известен като Галактикос заради скъпите звезди в отбора.

В първата среща „белият балет“ взе домакинството си с 2:1, след като в 73-ата минута Роберто Карлос с левия крак прати топката във вратата на Буфон с удар от границата на наказателното поле. Сериозен удар по „кралския клуб“ се оказа контузията на бразилската перла Роналдо, който малко след почивката беше заменен принудително от Портийо.

На реванша Ювентус спечели с 3:1 след силна игра на Павел Недвед, Алесандро дел Пиеро и на вратаря Джанлуиджи Буфон. Недвед и Дел Пиеро участваха при гола на Трезеге в 12-ата минута, а след това и те вкараха по един гол. В 67-ата минута Буфон спаси дузпа на Луиш Фиго. Минута преди края Зинедин Зидан, който две години по-рано беше напуснал „Старата госпожа“ заради Реал (Мадрид), вкара почетното попадение за гостите.

Така „бианконерите“ взеха частичен реванш от „кралския клуб“ за загубения финал на Шампионската лига през 1998 г. (0:1) в Амстердам. На 28 май 2003 г. на финала, игран на „Олд Трафорд“, Ювентус и Милан удържаха нулево равенство в редовното време и продълженията, но „росонерите“ спечелиха след дузпи.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, СЕЗОН 2002/03, ПОЛУФИНАЛ
6 май 2003 г.
Реал (Мадрид) – Ювентус 2:1
1:0 Роналдо (23), 1:1 Давид Трезеге (45), 2:1 Роберто Карлос (73)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Икер Касияс, Мичел Салгадо, Роберто Карлос, Фернандо Йеро, Иван Елгера, Клод Макелеле, Гути, Зинедин Зидан, Луиш Фиго, Фернандо Мориентес (79-Сантяго Солари), Роналдо (50-Хавиер Портийо)
Треньор: Висенте дел Боске

1juv.jpgЮвентус: Джанлуиджи Буфон, Чиро Ферара, Игор Тудор, Лилиан Тюрам, Алесандро Бириндели, Марк Юлиано, Джанлука Дзамброта, Антонио Конте, Павел Недвед, Алесандро дел Пиеро, Давид Трезеге
Треньор: Марчело Липи

Мадрид, „Сантяго Бернабеу“
Съдия: Терие Хауге (Норвегия)
Жълти картони: Ферара, Конте, Юлиано, Бириндели, Дзамброта (Ювентус)

14 май 2003 г.
Ювентус – Реал (Мадрид) 3:1
1:0 Давид Трезеге (12), 2:0 Алесандро дел Пиеро (43), 3:0 Павел Недвед (73), 3:1 Зинедин Зидан (89)

1juv.jpgЮвентус: Джанлуиджи Буфон, Алесио Такинарди, Паоло Монтеро, Игор Тудор, Лилиан Тюрам, Алесандро Бириндели (60-Джанлука Песото), Джанлука Дзамброта, Едгар Давидс (89-Антонио Конте), Павел Недвед, Алесандро дел Пиеро, Давид Трезеге (77-Мауро Каморанези)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Икер Касияс, Мичел Салгадо, Роберто Карлос, Фернандо Йеро, Флавио Консейсао (52-Роналдо), Естебан Камбиасо (76-Стив Макманаман), Иван Елгера, Гути, Зинедин Зидан, Луиш Фиго, Раул