През есента на 2002 година „Левски” попилява днешния съперник на Берое – Брьондби, с 4:1. Мачът е първи от първия кръг за купата на УЕФА. Реваншът завърша 1:1 и така „сините” продължават напред.

В рубриката БЛИЦ Архив припомняме на нашите читатели как се развиват събитията на стадион „Георги Аспарухов”.

Първоначалните прогнози са, че „Левски” ще срещне големи трудности срещу датския си съперник, а повечето букмейкъри дават предимство за Брьондби. Така мислят и повечето западни специалисти. Още повече, че начело на тима е Михаил Лаудруп. Той е все още млад наставник, но му предсказват блестящо бъдеще на треньорската скамейка.

„Сините” обаче печелят категорично, въпреки че мачът е равностоен през цялото първо полувреме. След почивката, когато резултатът набъбва на 4:1, датчаните обсаждат половината на съперника в желанието си да отбележат поне още един гол, за да съхранят надежди за реванша. Отбраната, водена от вездесъщия Димитър Иванков, не позволява ново попадение.

За „Левски” блестят най-вече трима души – авторите на по два гола Симонович и Телкийски, както и централният нападател Георги Чиликов.

19.09.2002 г., Купа УЕФА, първи кръг
 ЛЕВСКИ – БРЬОНДБИ 4:1

1:0 Симонович (6), 1:1 Мадсен (19), 2:1 Симонович (35), 3:1 Телкийски (51), 4:1 Телкийски (57)

ЛЕВСКИ: Димитър Иванков, Станислав Ангелов, Станимир Стоилов, Илиан Стоянов, Георги Марков, Саша Симонович, Константин Головской, Гарба Лавал (46 – Топузаков), Димитър Телкийски (75- Б. Иванов), Георги Чиликов, Миодраг Пантелич (80 – Вава).
Треньор: Славолюб Муслин

БРЬОНДБИ: Могенс Крог, Мортен Виегхорст, Пер Нилсен, Дан Антон Йохансен, Алан Йенсен Равн (63 – Т. Хансен), Ким Даугаард, Петер Мадсен, Матиас Йонсон (50 – Кампер), Аурелиус Скарбалиус, Каспар Далгас, Томас Каленберг
Треньор: Михаил Лаудруп