За първи път повечето читатели бяха затруднени от загадката на БЛИЦ. Най-много ви изпоти футболистът с №9 от състава на ЦСКА. Само шестима успяха да отговорят с абсолютна точност на трите въпроса.

Иво Цукев, Георги Големанов, Татяна Атанасова, Андриан Чеканов, Габриела Недялкова, Симона Недялкова

1. От кой мач между „Левски” и ЦСКА е снимката, кога се е играл и как завършва?

2. Кои са полевите футболисти, които се виждат на снимката (включително и този в дъното, вляво)?
Йордан Мурлев (в дъното), Александър Чавдаров (№9), Красимир Безински и Божидар Искренов

3. Кой е падналият вратар на земята?
Румен Апостолов

Във въпросния мач ЦСКА изпуска страхотен шанс да се поздрави с четвърта поредна победа над “Левски”. Преди това “армейците” печелят с 1:0 (23 ноември 1986), 2:1 (13 май 1987, финал за Купата) и 1:0 (30 май 1987).

Двубоят от 23 август 1987 година завършва 2:2. ЦСКА повежда с 2:0 след голове на Лъчезар Танев (24 минута) и Ивайло Киров (47). “Сините” обаче изравняват за отрицателно време чрез Наско Сираков (52) и Божидар Искренов (56), който влиза в игра като резерва още през първото полувреме.