Англия победи Германия като гост с 3:2 в контрола. Двубоят се игра на "Олимпиящадион" в Берлин. Домакините поведоха с 2:0 след голове на Тони Кроос и Марио Гомес, но гостите от Острова направиха пълен обрат до 3:2 след попадения на Хари Кейн, Джейми Варди и Ерик Дайър.

Помните ли кога за последно Германия загуби с 2:3, след като поведе с 2:0?! Да, това е онзи мач, в който изсушихме тревата под краката на немците. Датата е 7 юни 1995 година. Националният стадион "Васил Левски" се пукаше по шевовете, а нашите "лъвове" приемаха Германия в европейска квалификация. Юрген Клинсман ни попари с ранен гол в 17-ата минута след подаване отдясно на Марио Баслер. В 43-ата минута Томас Щрунц направи резултата 2:0 за Германия с удар от границата на наказателното поле и не добра намеса на Борислав Михайлов.

После... В последните секунди на първото полувреме Балъков бе съборен в наказателното поле и от последвалата дузпа Христо Стоичков намали на 1:2. Вратарят Анди Кьопке дори не улови ъгъла при изстрела на Камата. В 66-ата минута Христо Стоичков вкара втора дузпа за 2:2 с удар в същия ъгъл и отново никакъв шанс за Кьопке. Емил Костадинов бе съборен в наказателното поле за дузпата. Самият Костадинов направи пълния обрат до 3:2 след гол в 70-ата минута.

Това бе последният случай, в който Германия поведе с 2:0 и допусна загуба с 2:3. В събота вечерта Англия повтори упражнението на Стоичков, Костадинов и компания. "Трите лъва" пък правят обрат от 0:2 до 3:2 в своя полза за първи път от 1976 година, когато печелят контрола срещу Италия.
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ СПОРТ

Последният обрат на Англия от 0:2 до 3:2
28 май 1976 година, контрола
Англия - Италия 3:2

0:1 Франческо Грациани (15), 0:2 Франческо Грациани (18), 1:2 Мик Чанън (46), 2:2 Фил Томпсън (48), 3:2 Мик Чанън (53)

Последната загуба на Германия с 2:3, след като повежда с 2:0
7 юни 1995 година, Европейска квалификация
България - Германия 3:2

0:1 Юрген Клинсман (17), 0:2 Томас Щрунц (43), 1:2 Христо Стоичков (45-дузпа), 2:2 Христо Стоичков (66-дузпа), 3:2 Емил Костадинов (70)