Англия успя да обърне Германия с 3:2, след като губеше с 0:2 в страхотен мач, игран в Берлин.

Световните шампиони не започнаха много убедително и позволиха на англичаните да вземат инициативата в началните минути.

Домакините реализираха в 27-ата минута, когато Марио Гомес беше изведен зад защитата на островитяните и успя да отбележи, но попадението му беше отменено заради спорна засада. При повторенията се видя, че съдията е сбъркал, тъй като Клайн закъснява с изнасянето си.

Тони Кроос изведе германците напред в 43-ата минута. Той стреля от около 30 метра и свари неподготвен вратаря на гостите, забивайки снаряд в близкия му десен ъгъл за 1:0.

Марио Гомес удвои преднината на домакините в 57-ата минута. Той засече с глава центриране на Йозил, като успя да надскочи Кейхил.

В 61-ата минута Англия върна интригата. Хари Кейн успя да смени посоките в наказателното поле и изненада Нойер.

Головата машина на Лестър Джейми Варди изравни в 74-ата минута. Таранът влезе като резерва 2 минути по-рано и се възползва от пас на Клайн към близката греда. Той успя да преодолее Рюдигер и с пета прати топката в мрежата за 2:2.

В продължението островитяните стигнаха до пълен обрат. Ерик Дайър остана непокрит в наказателното поле при центриране от корнер и вкара в левия ъгъл на Нойер за крайното 3:2 в полза на Англия.

На 29 март Германия приема Италия. В същия ден Англия е домакин на Холандия.

Германия - Англия 2:3
1:0 Тони Кроос (43), 2:0 Марио Гомес (57), 2:1 Хари Кейн (61), 2:2 Джейми Варди (75), 2:3 Ерик Дайър (90+1)

Германия: Нойер, Хумелс (46 - Джонатан Та), Йонас Хектор, Антонио Рюдигер, Месут Йозил, Сами Кедира, Тони Кроос, Емре Джан, Марио Гомес (79 - Марио Гьотце), Томас Мюлер (75 - Лукас Подолски), Марко Ройс (64 - Андре Шюрле)
Треньор: Йоаким Льов

Англия: Джак Бътланд (45+1 - Фрейзър Форстър), Гари Кейхил, Дани Роуз, Натаниел Клайн, Крис Смолинг, Ерик Дайър, Адам Лалана (71 - Рос Баркли), Джордан Хендерсън, Бамиделе Али, Дани Уелбек (71 - Джейми Варди), Хари Кейн
Треньор: Рой Ходжсън