ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) победи Славия с 1:0 в мач от 22 кръг на efbet Лигата. Единственото попадение падна в последната минута на двубоя при единствената чиста възможност за домакините. Срещата беше белязана от три червени картона в последния четвърт час. Загубата помрачи юбилейния мач №200 като треньор в родния елит на наставника на „белите“ Златомир Загорчич.

Двубоят не предложи много интересни ситуации пред двете врати. По-чистите положения през по-голямата част бяха в полза на гостите, но вратарят Красимир Костов се представи блестящо, а в един случай и гредата му помогна.

Това се случи в 33-ата минута, когато Тони Тасев стреля от наказателното поле, а топката се отби от десния страничен стълб на вратата на Ботев (Враца). Галин Иванов пробва добавка, но ударът му беше избит в корнер.

Иванов имаше шанс да вкара гол и в началото на второто полувреме, когато влезе в пеналтерията на домакините, но стреля право в тялото на Костов. В 76-ата минута Славия остана с човек по-малко. Велко Йеленкович беше изгонен, след като спря с нарушение Браян Переа, който се откъсваше към вратата на Светослав Вуцов.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Десет минути по-късно числовото равенство на терена беше възстановено. Защитникът на Ботев (Враца) Мартин Кавдански получи втори жълт картон в мача, след като при борба за висока топка удари Ахмед Ахмедов в лицето.

В 90-ата минута Браян Переа вкара единствения гол в мача. Той засече подаване по земя на Мирослав Маринов отдясно. Четири минути след това отборът му остана с девет играчи на терена. Момчил Цветанов беше отстранен заради нарушение срещу Кристиан Добрев.

Така Ботев (Враца) постигна втора поредна домакинска победа срещу отбор, борещ се за участие в евротурнирите. Преди две седмици и ЦСКА 1948 загуби с 0:1 на стадион „Христо Ботев“. За Славия пък това е трета поредна загуба.

С този успех тимът на Даниел Моралес събра актив от 22 точки и се изкачи на 11-о място в класирането. „Белите“ остават шести с 35 т. В следващия кръг Ботев (Враца) гостува на Левски на 11 март, а ден по-късно Славия приема Арда.

БОТЕВ (ВРАЦА) – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Браян Переа (90)

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 8. Диего, 3. Мартин Кавдански , 30. Петко Ганев  (84-14.Марко Мажука), 11. Момчил Цветанов , 17. Чавдар Ивайлов (57-24.Стефан Гаврилов), 6. Антонио Георгиев, 23. Брайън Мендоса, 28. Клери Сербер (57-21.Жан-Пиер да Силва), 9. Даниел Генов (57-15.Мирослав Маринов), 19. Браян Переа (90+1-18.Диого Барбоса)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Фелипе, 10. Лукас Пивета, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 18. Диого Барбоса, 21. Жан-Пиер да Силва, 37. Том Рапнуи
Треньор: Даниел Моралес

Славия: 21. Светослав Вуцов, 4. Людовик Соарес, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович , 3. Ертан Томбак, 19. Чунг Нгуен До  (63-71.Кристиян Стоянов), 88. Тони Тасев (81-37.Венцислав Керчев), 8. Емил Стоев (63-11.Кристиан Добрев ), 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 10. Владимир Николов  (46-9.Ахмед Ахмедов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 55. Натан Гасама, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 37. Венцислав Керчев, 22. Дарко Тасевски, 71. Кристиян Стоянов, 9. Ахмед Ахмедов, 11. Кристиан Добрев
Треньор: Златомир Загорчич

Враца, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Кристиян Колев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
9 – Светослав Вуцов улови далечен и точен удар на Браян Переа
29 – Тони Тасев стреля от фаул и последва неубедителна намеса на вратаря на домакините Красимир Костов, който изпусна топката, но след нова поправи и улови.
33 -  ГРЕДА! Удар на Тони Тасев от наказателното поле се отби от десния страничен стълб на вратата на Костов, а след това изстрелът на Галин Иванов при добавката беше избит в корнер
43 -  Ерол Дост нахлу в наказателното поле, финтира Петко Ганев и стреля към вратата, но Красимир Костов изби в корнер
45+1 - Край на първото полувреме
----------------------------
46 - Начало на мача
52 - Удар на Галин Иванов в наказателното поле, но право в тялото на Костов
76 -  Велко Йеленкович получи втория си жълт картон в мача заради нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Браян Переа
87 -  Мартин Кавдански получи втори жълт картон, след като при борба за висока топка удари с лакът Ахмед Ахмедов в лицето
90 -  ГОООЛ! Браян Переа откри резултата за Ботев (Враца), след като от вратарското поле засече подаване по земя на Мирослав Маринов отдясно
90+4 -  Момчил Цветанов беше отстранен от игра заради грубо нарушение в краката на Кристиан Добрев
90+7 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР