Лудогорец победи Ботев (Враца) с 2:0 като символичен гост в мача от 10-ия кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадиона в Разград.

Това беше победен дебют за новия треньор на „орлите“ Игор Йовичевич, назначен преди три дни. Хърватинът замени Захари Сираков на поста.

Шампионът на България за последните 13 сезона нямаше никакви проблеми под обилния дъжд. Положенията се заредиха пред вратата на гостите едно след друго. В 8-ата минута Ивайло Чочев не успя да уцели вратата от десетина метра след прострелно центриране по земя от левия фланг. Пет минути след това Якуб Пьотровски също стреля в аут след подаване на Георги Русев.

В 24-тата минута изстрел на Руан Секо с глава бе уловен от вратаря на Ботев Враца Любомир Василев. Стражът обаче нямаше какво да направи в 33-тата минута, когато Пьотровски центрира меко в наказателното поле и Чочев надскочи двама защитници на врачани, за да вкара с глава за 0:1.

Шест минути по-късно Лудогорец организира много добра контраатака, при която Георги Русев се измъкна зад защитата на съперника и пусна успореден пас към Рик Джонатан, който влетя с топката във врата за 2:0 в полза на разградчани.

През второто полувреме темпото в играта и на двата отбора се изгуби напълно и играта бе доста вяла.

Победата върна Лудогорец на върха в класирането с 25 точки, колкото има и вторият Левски. Шампионите обаче имат и мач по-малко. Ботев (Враца) е на 14-о място със 7 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Ивайло Чочев (33), 0:2 Рик Джонатан (39)

По-интересното от мача
1 - Начало на мача
13 - Пьотровски стреля от 13-14 метра, но неточно в аут.
24 - Вратарят на гостите Любомир Василев се отчете със спасяване. Руан Круз стреля с глава в ръцете на младия страж.
33 - Гоол за Лудогорец! Ивайло Чочев се извисява над всички в наказателното поле и засича центиране от вясното крило. Ударът му с глава се оказва неспасяем за вратаря Василев - 0:1. Това е първо попадение за национала ни от началото на сезона и общо трето за него с фланелката на Лудогорец.
39 - Нов гол за домакините! Рик Джонатан се възползва от асистенция на Георги Русев и бележи за 0:2.

45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме.
90+2 - Край на мача.

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Любомир Василев - 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11 Мартин Ачков (85 - 32. Мартин Дичев), – 6. Давид Суарес, 17. Чавдар Ивайлов (46 - 22. Антоан Стоянов) – 70. Дилян Георгиев (82 - 77. Стефан Велев), 24. Мартин Смоленски (73 - 14. Марко Мажуга), 9. Даниел Генов (73 - 8. Даниил Кондраков) – 19. Браян Переа

Резерви: 16. Сатурнин Алагбе, 22. Бабукар Траоре, 15 Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев

Треньор: Христо Янев

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман – 16. Аслак фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер – 30. Педро Нареси, 18. Ивайло Чочев (71 - Агибу Камара), – 19. Георги Русев (60 - 11. Кайо Видал), 6. Якуб Пьотровски (85 - 23. Дерой Дуарте), 7. Рик Джонатан (71 - 90. Спас Делев), – 12. Руан Круз (60 - 9.Квадво Дуа)

Резерви: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 10. Матиас Тисера, 17. Сон

Треньор: Игор Йовичевич

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: „Хювефарма Арена“, Разград