Пирин (Благоевград) oбърна у дома Ботев (Враца) в мач от 9-ия кръг на efbet Лига и най-накрая записа първа победа от началото на сезона. Петър Занев си вкара автогол в последната минута на първата част и даде аванс на гостите, но домакините обърнаха резултата с голове на Станислав Костов (45+3) и Красимир Станоев (68).

Гостите от Враца не успяха да отправят точен удар през първата част, но въпреки това поведоха в 45-ата минута с автогол на Петър Занев след центриране на Том Зарандона и грешка на Янко Георгиев. Три минути след това Станислав Костов изравни с глава след центриране от корнер на Радослав Цонев.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката в 68-ата минута Красимир Станоев направи обрата за Пирин пълен, след като засече с глава центриране на Вячеслав Велев. Десет минути преди края на редовното време "орлетата" останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Венцислав Бенгюзов. Това обаче не се оказа фатално и феновете в Благоевград видяха първа победа за сезона на техните любимци.

С тази победа Пирин събра 6 точки и се изкачи на 14-ото място във временното класиране, докато Ботев (Враца) остава 12-и с точка повече в актива си.

ПИРИН – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
0:1 Петър Занев (45-автогол), 1:1 Станислав Костов (45+3), 2:1 Красимир Станоев (68)

Най-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
4 -  Диего Фераресо с гърди от голлинията изби удар на Мартин Смоленски, който стреля от вратарското поле. Играчите на Пирин претендираха за игра с ръка. ВАР разгледа ситуацията без спиране на играта и беше преценено, че играчът на Ботев (Враца) не е нарушил правилата
6 - Красимир Костов плонжира и изби в корнер удар на Венцислав Бенгюзов извън наказателното поле
12 - Петър Занев шутира неточно към вратата на гостите
29 - Костов бе изведен в наказателното поле и върна топката към Мартин Смоленски, чийто удар мина над вратата на врачани, но бе отсъдена и засада
35 - Иван Тасев стреля, а Костов спаси и след това Меси Биатумусока блокира удар с пета на Борислав Цонев
45 - АВТОГОЛ на Пирин! Ботев (Враца) поведе след злощастен автогол на Петър Занев за 0:1
45+3 - ГОООЛ за Пирин! След центриране от корнер Станислав Костов изравни с глава за 1:1
45+3 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
59 - Имаше съмнения, че Диего Фераресо и докоснал топката с ръка в наказателното поле, но след преразглеждане с ВАР се видя, че не е имало докосване с ръка и играта продължи
68 - ГОООЛ за Пирин! Вячеслав Велев центрира отдясно, а Красимир Станоев засече и с удар под напречната греда не остави шансове на Костов за 2:1
71 - Ради Цонев бе изведен през центъра, но удара му мина покрай левия страничен стълб
80 - Венцислав Бенгюзов получи втори жълт картон и е изгонен от игра
83 - Преслав Йорданов получи топката на границата на наказателното поле, но стреля право в ръцете на Костов
90+5 - Край на мача! Пирин надви Ботев (Враца) с 2:1 и записа първа победа за сезона

OFK Pirin BlagoevgradПирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров , 73. Венцислав Бенгюзов  , 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев  (747. Китан Василев), 31. Красимир Станоев (7423. Казуки Такахаши), 18. Мартин Смоленски (906. Юлиан Попев), 3. Петър Занев , 17. Радослав Цонев (9010. Славчо Шоколаров), 29. Станислав Костов  (909. Преслав Йорданов), 45. Христофор Хубчев
Резерви: 1. Марио Кирев, 25. Илиан Костов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 9. Преслав Йорданов, 10. Славчо Шоколаров, 6 . Юлиян Попев
Треньор: Красимир Петров

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (6291. Венцислав Христов), 18. Клери Сербер , 20. Меси Биатумусока, 21. Жан-Пиер Да Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Рапнуи, 88. Йохан Валбуена (8423. Браян Мендоса)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 7. Митко Панов, 16. Пламен Спасов, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса, 28. Радослав Захариев, 91. Венцислав Христов
Треньор: Росен Кирилов

Благоевград, „Христо Ботев“
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия