ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ботев (Враца) направи много пропуски и завърши при нулево равенство в домакински мач срещу Пирин от 24 кръг на efbet Лигата. Изключително силно се представи вратарят на „орлетата“ Янко Георгиев и така тимът от Благоевград вече 349 мача няма допуснат гол в шампионата.

След равностойно начало на мача Ботев (Враца) се превърна в по-опасния отбор. В рамките на 12 минути Браян Переа, Даниел Генов и Чавдар Ивайлов не успяха да пратят топката в мрежата. Най-чистото положение беше на Переа в 29-ата минута, когато ударът му с глава от границата на вратарското поле беше избит от Георгиев с плонж на голлинията.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В първите десет минути на второто полувреме вратарят на Пирин направи две решителни намеси при удари от Генов и Переа. Едва шест минути преди края на мача гостите достигнаха до по-чиста възможност за гол, но ударът на резервата Мартин Бачев беше париран от Красимир Костов.

Така Пирин записа трети пореден мач без загуба и събра актив от 20 точки. "Орлетата" са на 14-о място в класирането, само на точка зад Берое и на две след Септември (София). Ботев (Враца) запазва 11-ата си позиция, но вече с 23 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ПИРИН 0:0

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (68 - 14. Марко Мажуга), 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов  (84 - 18. Диого Барбоса), 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока , 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (68 - 15. Мирослав Маринов)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 3. Мартин Кавдански, 10. Лукас Брамбила, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 18. Диого Барбоса, 21. Жан Пиер да Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Рапнуи
Треньор: Даниел Моралес

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов , 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев , 14. Даниил Кондраков (90+3 - 8.Дмитро Семенив), 26. Иван Тасев ( 46 - 18. Мартин Смоленски), 17. Илкер Будинов (82-29. Мартин Бачев), 9. Преслав Йорданов (63 -24.Борис Тютюков) , 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров (63 - 23. Димитър Тонев )
Резерви: 12. Максим Ковальов, 24. Борис Тютюков, 23. Димитър Тонев, 8. Дмитро Семенив, 25. Илиан Костов, 15. Любомир Тодоров, 18. Мартин Смоленски, 29. Мартин Бачев, 7. Марсел Бибишков
Треньор: Христо Янев

Враца, стадион „Христо Ботев“
Съдия: Волен Чинков

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
2 - Браян Переа пробва далечен удар към вратата на гостите, но топката мина над вратата
15 - Даниел Генов стреля от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Янко Георгиев
22 - Преслав Йорданов с глава засече центриране, но ударът му мина над вратата на домакините
29 -  Браян Мендоса центрира отдясно, а Браян Переа с глава стреля от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев спаси. След това защитата на Пирин изчисти топката
38 -  Нов пропуск за Бонев (Враца). Даниел Генов се оказа сам на чиста позиция в наказателното поле на Пирин, но стреля високо над вратата
41 -  Опасен удар на Чавдар Ивайлов от границата на пеналта минава на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Георгиев
45+2 - Край на първото полувреме
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме
51 -  Даниел Генов би опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев плонжира и изби топката, която отиваше към долния десен ъгъл на вратата му
56 -  Нова добра намеса на Янко Георгиев след удар на Браян Переа от пеналта
71 - Антонио Геортиев стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина покрай от вратата
84 -  Опасен удар на Мартин Бачев е избит в корнер от Красимир Костов
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР