Добрата серия на дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) продължава. Тимът, воден от Илиян Гаров, разби Ямбол с 4:0 у дома в мач от 35-ия кръг на Югоизточната трета лига.

"Жълто-черните" стартираха вихрено. Само след шест минути игра в Коматево Иво Казаков вкара за 1:0. В 15-ата Бисер Бонев удвои след точно изпълнена дузпа за 2:0, за да наклони допълнително везните в полза на домакините. До почивката Ямбол имаше възможност - играч на гостите излезе сам срещу вратаря, но пропусна да се разпише.

Иво Казаков окончателно ликвидира интригата през второто полувреме. В 60-ата минута той вкара за 3:0. Само 15 минути по-късно и Емил Найденов записа името си сред голмайсторите, за да оформи крайното 4:0 в полза на Ботев II.

В класирането дублиращият тим на „канарчетата“ заема осмото място в Югоизточната трета лига с 55 точки от 34 мача. Момчетата на Илиян Гаров са с равен актив със седмия Розова долина (Казанлък).