ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) прегази Гигант (Съединение) с 8:0 в първата си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра в две полувремена по 35 минути на базата на пловдивчани в Коматево и бе неофициален дебют за новия наставник на "канарчетата" Бруно Балтазар.

Ботев откри резултата в 13-ата минута, в която Абдулайе Траоре се възползва от грешка при изнасянето на гостите, намери Мартин Секулич, а той се разписа за 1:0.

"Канарчетата" се развихриха преди изтичането на половин час игра и вкараха три гола за шест минути. В 27-ата минута пловдивчани удвоиха резултата след хубав удар с левия крак на Емануел Току (2:0).

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

По-малко от две минути по-късно Секулич бе изведен на стрелкова позиция и без да се бави покачи на 3:0, а в 33-ата минута Току бе изпуснат по левия фланг и намери Абдулай Траоре, който се разписа за 4:0 на празна врата.

Елвис Ману можеше да вкара пети гол малко след почивката, но стреля встрани. Първата добра възможност за Гигант дойде в 39-ата минута, но ударът с глава на Мавродиев бе неточен.

Минута по-късно Тик Ток звездата Михаил Прокопиев, който няма картотека в тима, се разписа за 5:0 с бомбен удар от воле. Резултатът бързо стана на 6:0 в 44-ата минута, когато Елвис Ману получи пас в наказателното поле и нямаше проблем да се разпише.

"Канарчетата" вкараха и седми гол в 48-ата минута, дело на Уме Емануел, но попадението му бе отменено заради засада.

Ботев все пак поведе със 7:0 в 51-ата минута с гол на Атанас Чернев, който засече с глава центриране от левия фланг. Четвърт час преди края резултатът стана 8:0 с попадение на Елвис Ману.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ГИГАНТ 8:0
1:0 Мартин Секулич (13'), 2:0 Емануел Току (27'), 3:0 Мартин Секулич (29'), 4:0 Абдулай Траоре (33), 5:0 Михаил Прокопиев (40'), 6:0 Елвис Ману (44'), 7:0 Атанас Чернев (51'), 8:0 Елвис Ману (55')

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 24. Ван Хертъм, 27. Чернев, 44. Пунчец, 3. Конате, 6. Мертенс, 17. Минков, 21. Ннади, 10. Току, 19. Траоре, 9. Секулич

ГИГАНТ: 1. Тодоров, 11. Марин, 4. Василев, 14. Скерлев, 24. Бакалски, 21. Здравков, 19. Казаков, 18. Мусай, 10. Жилов, 23. Щерев, 9. Мавродиев