Ботев (Пловдив) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България след успех с 3:0 като гост на Черноморец (Балчик). В герой за "канарчетата" се превърна Елвис Ману, които се отчете с два гола.

Гостите от Пловдив поведоха в резултата още във втората минута. Елвис Ману излезе на чиста позиция и не сбърка за 1:0. В следващите минути Ботев владееше играта и не позволяваше на домакините да стигна до нещо опасно пред вратата на Хидайет Ханкич.

В 26-ата минута "канарчетата" удвоиха преднината си, след като Ману бе точен с глава след центриране на Антоан Бароан (2:0).

Минути след това Па Конате получи извеждащо подаване от Емануел Току и стреля по земя, но стражът на домакините се справи.

В 68-ата минута Дилан Мертенс направи преднината на Ботев класическа (3:0) с красиво изпълнение от дъгата на наказателното поле.

В следващия етап за Sesame Купа на България Ботев Пд гостува на Славия на 3 декември.