ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Спартак (Москва) в контролна среща, с която приключва подготовката на "жълто-черните" в Дубай. Попадението за руския гранд падна в 67-ата минута, а "канарчетата" също имаха шансове, които не оползотвориха.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Първото полувреме предложи много битка и малко футболни достойнства. Двата тима се вкопчиха в здрави единоборства по целия терен. В шестата минута имаше грозни сцени. Нападателят на Ботев Елвис Ману и капитанът на Спартак Георгий Джикия се сбиха, като ситуацията завърши с жълти картони за двамата.

Бой между наши и руснаци СНИМКИ

Първият точен удар в мача дойде чак в 37-ата минута. Отправен беше към вратата на Ботев, но неточно в аут. Две минути по-късно Реда Рабей получи пред наказателното поле и отправи точен изстрел, който бе отразен от стража на Спартак.

След почивката руснаците бяха по-дейният тим на терена. В 48-ата минута зад гърба на "жълто-черната" отбрана беше изведен играч на Спартак на стрелкова позиция, Ханкич отрази.

В 57-ата минута Елвис Ману се отчете със страхотен рейд към наказателното поле на Спартак. Последва центриране, но топката се оказа дълга за Траоре. Атаката продължи с пас към Реда Рабей, който от границата на наказателното поле отправи удар, а вратарят на съперника се намеси решително и спаси.

Руснаците отговориха със силен, но неточен удар в 59-ата минута. Така се стигна до 66-ата минута, в която "червените" стигнаха до победното попадение, което бе много красиво. Центриране отляво по атаката на руснаците прати топката към играч в червено, който до точката на дузпата продължи към Павел Мелешин, който стреля, кълбото се удари и в напречната греда преди да влети в мрежата на Ботев.

В 76-ата минута далечен удар на Мохамед Брахими бе уловен от вратаря на Спартак. В 85-ата минута спартаклии изпуснаха нов шанс.

В заключителните минути "канарчетата" стигнаха до две добри ситуации. Секулич се устреми към вратата на Спартак, топката бе избита, но попадна в Па Конате, той стреля, но вратарят спаси. Две минути по-късно Па Конате и Уме комбинираха отляво, но до удар не се стигна и срещата приключи 1:0 за руския гранд.

С днешната контрола Ботев приключва лагера в Дубай. В арабските емирства "канарчетата" записаха равенство с Рига (4:4) и успех с 2:1 над руския Урал.

БОТЕВ (Пловдив) - СПАРТАК (Москва) 0:1
0:1 Mелешин (67)

БОТЕВ (Пловдив): 13.Хидайет Ханкич, 2.Рой Херман, 3.Па Конате, 4.Виктор Генев, 6.Дилан Мертенс, 7.Мохамед Брахими, 18.Самуел Супрайен, 44.Роберто Пунчец, 19.Абдулайе Траоре, 22.Реда Рабей, 28.Елвис Ману
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 33.Стефан Смъркалев, 5.Красиан Колев, 9.Мартин Секулич, 17.Николай Минков, 21.Точукву Нади, 24.Джаспър Ван Хертъм, 27.Атанас Чернев, 30.Хуго Аззи, 31.Уме Емануел, 74.Михаил Прокопиев
Tреньор: Бруно Балтазар

СПАРТАК (Москва): 31. Шитов, 82. Хлусевич, 23. Чернев, 14. Джикия, 5. Класен, 68. Литвинов, 25. Пруцев, 47. Зобин, 22. Игнатов, 17. Зинковский, 9. Кейта
Tреньор: Гийермо Абаскал

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023