България има златен медал от световното по самбо, което се провежда в зала "Арена Армеец". Мария Оряшкова стана шампион на планетата за четвърти път в кариерата си. Тя успя по категоричен начин да завоюва титлата в категория до 80 килограма в спортното самбо.

Родената в Панагюрище шампионка се класира на финала след две победи над кубинка и украинка, а в борбата за титлата се наложи и над представителката на Беларус Свиатлана Тимашенка.

България има още два медала от втория ден на Световното - един сребърен и един бронзов. В бойното самбо Веселин Иванов не успя да спечели втора световна титла и остана втори в категория до 62 кг., след като загуби на финала по точки от руснака Рустам Талдиев.

Мартин Маринков спечели бронзов медал при най–тежките - категория над 100 кг. Той победи Ейминатас Ваикасас от Латвия.

След очевидно и много грубо съдийско отсъждане Борислав Янаков беше лишен от бронзовия медал в категория до 57 кг. спортно самбо. Отличието буквално бе подарено на арменеца Максим Манукян.

Така България вече е с актив от един златен, два сребърни и четири бронзови медала преди последния ден на Световното в София.

Входът за зрителите, които искат да подкрепят българските съмбисти в столичната зала „Арена Армеец”, е свободен.