Петте гола на Германия още през първото полувреме при победата на немците със 7:1 над Бразилия на полуфинал на Мондила 2014 предизвика и напрежение на световноизвестния плаж Копа Кабана.

Десетки хиляди се бяха събрали на специално изградени трибуни, за да гледат мача с немците. След петия гол на Германия повече от хиляда фенове напуснаха местата си и се пръснаха по улиците на Рио де Жанейро, където създадоха безредици и паникьосаха останалите хора, озовали се на открито.

Според информациите от медиите полицаите безуспешно са се опитали да успокоят ситуацията, въпреки че седем души са арестувани. След това част от зрителите са се върнали по трибуните, за да гледат второто полувреме. Малко след началото на втората част хората са били принудени да напуснат трибуните, тъй като е завалял проливен дъжд, който временно е охладил и страстите. Мнозина от бразилците са напускали Копа Кабана облени в сълзи.