Аржентина победи Швейцария с 1:0 след продължения и се класира за четвъртфиналите в Бразилия. Единственото попадение реализира Анхел ди Мария в 118-ата минута. В последните минути двубоят бе изключително драматичен. След попадението въпреки оставащото малко време швейцарците имаха шанс да изравнят. Джемайли уцели гредата зад аржентинския вратар, а при добавката нямаше късмет да отиграе по-добре топката.

*Аржентина се класира за трети пореден четвъртфинал на световно първенство. Всъщност, при предишните две участия (2006, 2010), тимът отпада именно на тази фаза. И двата пъти пораженията са от Германия.

*Аржентина не е стигала по-далеч от четвъртфинал от световното първенство през 1990 година, когато стигна до финала, но отстъпи на Германия с 0:1.

*Анхел ди Мария не се бе разписвал за националния отбор на Аржентина от 11 септември 2013 година при победата с 5:2 срещу Парагвай.