Бразилия срази у дома Венецуела с 3:1 и записа първа победа в квалификациите от зона Южна Америка за световното първенство в Русия през 2018 година.

„Селесао” поведе още във 2-ата минута на мача във Форталеса, след като Вилиан бе точен с мощен шут от границата на наказателното поле – 1:0.

В 43-ата минута Вилиан вкара втория си гол в мача отново след шут от границата на наказателното поле, а асистенцията бе на Филипе Луиш.

Венецуела намали след почивката в 64-ата минута с гол на Сантос, който отблизо засече топката след центриране на Вискарондо. Десет минути по-късно обаче Рикардо Оливейра оформи с глава крайното 3:1 след центриране на Дъглас Коста.

След победата си Бразилия има 3 точки и заема пето място във временното класиране на общата група, а Венецуела остава на девета позиция без спечелена точка до момента.