Черно море допусна поражение с 2:3 от лидера в румънската втора дивизия Дунара (Кълъраш) в контрола, играна в Турция.

"Моряците" излязоха напред в резултата в 6-ата минута, когато точен бе Марек Кузма.  След малко повече от половин час Илиас Хасани получава директен червен картон, но беше заменен от Атанас Зехиров и Черно море довърши мача с пълен състав. Румънците стигнаха до обрат с два гола в края на първото полувреме, вторият от които от дузпа.

Малко след почивката Дунаря стигна до трето попадение при контраатака след грешка в средата на терена на Николай Минков. В 79-ата минута юношата Румен Касабов оформи крайното 2:3 от фаул.

От 16:00 часа Черно море ще изиграе втората си контрола за деня. Съперник на тима на Илиан Илиев ще бъде руския Тосно.