Черно море победи ЦСКА с 1:0 като гост в директна битка за втората позиция в класирането на efbet Лига. Така кръг преди края варненци си осигуриха сребърните медали, които печелят за първи път в новата си история.

Първият точен удар в срещата бе на сметката на домакините, но изстрелът с глава на Джонатан Линдсет в седмата минута не доведе до неприятности за Дюлгеров.

Малко повече от десет минути след това Черно море организира многоходова атака пред наказателното поле на ЦСКА, но Тибо Вион изпъкна с намеса в краката на Андреас Калкан.

Минути по-късно "червените" записаха втория си точен удар в мача, дело на Тобиас Хайнц, но от него не последва нищо опасно.

Минути преди края на първата част Хайнц беше свален на тревата след удар от Живко Атанасов в наказателното поле на Черно море, но реферът Георги Кабаков видя изблъскване на бранителя и фаул в атака.

Хайнц отново бе в центъра на събитията с хубав изстрел от въздуха след корнер в продължението на срещата, но не намери целта.

Началото на втората част беше кошмарно за ЦСКА, след като пет минути преди края Густаво Бусато беше изгонен с директен червен картон. Стражът връхлетя върху Уеслен Жуниор и се наложи футболистът на варненци да бъде откаран с линейка в болница.

При последвалия фаул резервата Димитър Евтимов не отрази по най-добрия начин силен удар на Атанас Илиев, а Пабло Гарсия направи добавка за 1:0.

По-малко от пет минути след това Георги Кабаков отсъди дузпа за ЦСКА след фасул на Живко Атанасов срещу Тибо Вион, но 11-метровият наказателен удар беше отменен заради засада.

Минути преди края на редовното време Амос Юга отправи топовен изстрел към вратата на Черно море, но не намери целта.

Черно море вече е твърдо на втората позиция вече на 5 точки пред ЦСКА кръг преди края и за първи път в историята си ще вземе сребърни медали от шампионата.

"Моряците" спечелиха квота за Лигата на конференциите, докато "армейците" отиват на бараж срещу ЦСКА 1948 или Арда. Те ще бъдат домакин в срещата на 31 май от 19:00 часа.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Пабло Гарсия (57')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
7' Първи точен удар в мача! Джонатан Линдсет стреля с глава, но без проблеми за Иван Дюлгеров.
18'  Шанс за Черно море! Андреас Калкан беше изведен през центъра на отбраната, но намеса на Тибо Вион му попречи да стреля към вратата на Бусато.
24' Тобиас Хайнц стреля от въздуха, но не затрудни вратаря на гостите.
43'  Тобиас Хайнц падна в наказателното поле на Черно море след контакт с Живко Атанасов. Решението на Георги Кабаков е фаул в атака.
45+2' Хайнц отправи изстрел от воле след корнер, но покрай вратата.
45+6' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Грешка на Сайней Санянг, Уеслен Жуниор стигна до топката и беше връхлетян от Густаво Бусато извън наказателното поле. Стражът игра с ръка, заради което беше изгонен.
57'  ГОООООЛ за Черно море! Атанас Илиев стреля силно от фаул, Димитър Евтимов блокира удара му, но Пабло Гарсия направи добавка за 1:0.
61' ДУЗПА за ЦСКА! Тибо Вион е съборен в наказателното поле на Черно море след контакт с Живко Атанасов.
64' ДУЗПАТА Е ОТМЕНЕНА заради засада!!!
87' Страховит удар на Амос Юга профуча на сантиметри от вратата на Черно море.
90+10' Край на мача!

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато  – 15. Тибо Вион(85'  19. Иван Турицов), 6. Християн Петров, 13. Браян Корбода, 3. Сайней Санянг – 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо (85'  8. Станислав Шопов), 7. Улаус Скаршем , 10. Джонатан Линдсет – 11. Матиас Фаетон (78' 16. Георги Чорбаджийски) , 14. Тобиас Хайнц  (54'   25. Димитър Евтимов)
Резерви: 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 27. Лазар Туфегджич, 4 Мено Кох
Треньор: Стамен Белчев

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров ж – 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов , 15. Даниел Мартин - 27. Даниел Димов, 5. Пабло Гарсия , 11. Илиан Илиев - младши (90+4' 17. Мартин Милушев), 16. Андреяс Калкан (70' 10. Мазир Сула) , 71. Васил Панайотов – 99. Уеслен Жуниор   (54'  9. Атанас Илиев)
Резреви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 86. Исмаил Иса, , 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев - старши

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР