Славия удари Черно море с 1:0 в мач от 11-ия кръг в efbet Лига.

В герой за "белите" се превърна Карл Фабиен. Нападателят отбеляза единственото попадение в 76-ата минута. По този начин Славия прекъсна негативна серия от 4 поредни поражения в първенството.

Иначе срещата беше равностойна и интересните положения пред двете врати бяха малко.

В 22-ата минута беше първата по-запомняща се ситуация. Чунг Нгуен До проби отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас към Цветелин Чунчуков, който отблизо на празна врата прати топката във вратата на Пламен Илиев. Оказа се обаче, че нападателят е играл с ръка при отиграването на топката и попадението не бе признато от главния съдия Валентин Железов.

Четвърт час преди края дойде моментът и за "бялата" радост. Фабиен беше оставен непокрит на лявото крило. Той навлезе в наказателното поле и простреля безпомощния вратар Илиев за 1:0!

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Карл Фабиен (76)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.

22 - Отменен гол за Славия! Чунг Нгуен До проби отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас към Цветелин Чунчуков, който отблизо на празна врата прати топката във вратата на Илиев. Оказа се, нападателят е играл с ръка при отиграването на топката и попадението не бе признато.
45 +2 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
76 - Гоол за Славия!  Карл Фабиен беше оставен непокрит на лявото крило. Той навлиезе в наказателното поле и простреля безпомощния вратар Илиев за 1:0!
90 +4 - Край на мача.

Славия: 12. Николай Кръстев – 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Кечев, 22. Куентин Зеедорф – 71. Кристиян Стоянов, 19. Чунг Нгуен До (56 - 27. Емил Мартинов), 73. Иван Минчев (71 - 33. Галин Иванов)– 7. Денислав Александров (71 - 18. Кристиян Балов), 9. Цветелин Чунчуков (90+2 - 77. Емил Стоев), 11. Карл Фабиен (90+2 - 4. Виктор Генев)

Резерви: 21. Светослав Вуцов – 4. Виктор Генев, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Казълджиев, 55. Любомир Костов

Треньор: Златомир Загорчич

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов (90 - 91.Велислав Василев), 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 15. Дани Мартин – 71. Васил Панайотов (78 - 8. Асен Дончев), 88. Ренан Ареяш – 11. Дуду (90 - 17. Мартин Милушев), 23. Едгар Пашеко (58 - 99. Уеслен Жуниор), 10. Мазир Сула – 9. Исмаил Иса (58 - 13. Клаудиу Кешеру)

Резерви: 84. Християн Славков – 2. Цветомир Панов, 5. Начо Паис, 27. Даниел Димов

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Валентин Железов

ВАР: Георги Кабаков