Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха при 1:1 в среща от 13-ия кръг на efbet лига. Двубоят беше дебют на Александър Тунчев начело на "смърфовете", а тимът му поведе още в 4-ата минута след удар с глава на Лукас Масоеро.

ЦСКА 1948 обаче отвърна на удара и в 15-ата отново с глава Момчил Цветанов си отбеляза автогол при опасно центриране към вратата на пловдивчани. Малко по-късно "червените" имаха претенции за дузпа за задържане на Марио Топузов, но реферът подмина ситуацията в 23-ата минута. До края на полувремето играта се накъса и липсваха добри положения за гол.

Втората част започна вихрено за домакините, които пропуснаха три голови положения в рамките на пет минути между 52-ата и 57-ата. Първо Минчев беше изведен  в половината на гостите, но не се справи, последва нов негов пропуск две минути по-късно, а накрая и Лукас Салинас нямаше шанс очи в очи с Наумов. В следващия четвърт час двамата треньори направиха по няколко смени, а темпото поспадна, а надлъгването продължи.

До края Локомотив имаше две възможности за нещо повече, но Димитър Илиев стреля слабо в ръцете на вратаря, а Алмейда над вратата с глава с глава. До края нов гол не падна и двата тима взвеха по точка.

Локомотив остана на втора позиция в класирането с 24 точки на две зад лидера Лудогорец и с мач повече от разградчани, докато "червените" са трети в таблицата с 20.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 1948 1:1
1:0 Лукас Масоеро (4), 1:1 Момчил Цветанов (15 автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  ГОООЛ за Локомотив! Лукас Масоеро скочи най-високо след центриране и с диагонален удар с глава откри резултата.
15'  АВТОГОЛ! Момчил Цветанов си отбеляза автогол, след като отклони топката с глава в собствената си врата.
23'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Неразбирателство между играчите на Локомотив и стража Мартин Луков доведе до ситуация, при която Марио Топузов отне топката пред погледа на Милош Петрович, а бранителят задържа своя опонент. Сигнал не последва, а щабът на ЦСКА 1948 имаше сериозни претенции срещу отсъждането.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48' Шанс за гостите! Марио Топузов изпревари Милош Петрович отдясно в наказателното поле на Локомотив и подаде за Галин Иванов, но той стреля в аут.
52'  Страхотна възможност за домакините! Георги Минчев бе изведен чудесно на скорост в половината на гостите, но си затвори ъгъла за стрелба и потърси подаване за Илиев, но Георги Русев се върна и пресече подаването.
54'  Още един шанс за Локомотив! Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Минчев засече топката, но Наумов успя да се намеси блестящо.
57'  Трети голям пропуск за "смърфовете"! Димитър Илиев опита да изведе Минчев сам срещу вратаря, но след рикошет топката попадна в Лукас Салинас, който се озова очи в очи с Наумов. Бразилецът нанесе удар, който обаче бе спасен от стража на гостите.
78' Димитър Илиев опита удар в наказателното поле, но без да затрудни вратаря Наумов.
85' Удар с глава на Алмейда, но над вратата.
90+3' Край на мача.

Lok. PlovdivЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 20. Милош Петрович , 61. Динис Алмейда, 25. Лукас Масоеро , 7. Момчил Цветанов , 9. Бирсент Карагерен, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев (73'  4. Кристиан Гомис), 16. Лукас Салинас (70'  15. Кристиан Илич), 14. Димитър Илиев - к (90  11. Кенан Муслимович), 19. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 13. Валентино Пулиезе, 50. Филип Михалевич

CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев , 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 10. Васил Шопов, 70. Георги Русев (66'  20. Ангел Бастунов ), 33. Галин Иванов, 17. Даниел Младенов ( 75' 99. Андон Гущеров) , 7. Марио Топузов  (90'  5. Михаил Минков), 9. Мартин Камбуров - к
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 90. Кристиян Николов

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Георги Давидов