ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 победи Септември (София) с 1:0 в среща от 11-ия кръг на Ефбет лига.

"Червените" стартираха много уверено срещата и от началото на полувремето се настаниха в половината на гостите. Алекс Колев пропусна две добри възможности в петата и шестата минута, а след четвърт час игра Радослав Кирилов имаше претенции за дузпа.

ЦСКА 1948 бе близо до откриване на резултата и в 29-ата минута, но ударът на Умарбаев премина покрай гредата.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част бе много по-интересна, тъй като и Септември създаде няколко опасности за гол.

Димитър Костадинов на два пъти бе близо да вкара за гостите, но не успя. ЦСКА 1948 също пропусна след удари на Сердюк. Георги Русев и Чочев. "Червените" заиграха  с човек повече след червен картон на Мартин Николов.

ЦСКА 1948 стигна до победата в 88-ата минута след гол с глава на Ивайло Чочев - десето попадение за него в десет мача от началото на сезона в Ефбет лига.

Победата качи ЦСКА 1948 на върха в класирането на точка и три мача повече пред Лудогорец и ЦСКА. Септември пък е на 12-о място с 8 точки.

ЦСКА 1948 - СЕПТЕМВРИ 1:0
1:0 Ивайло Чочев (88')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
1' Първа възможност в мача. Топката стигна до Ивайло Чочев в наказателното поле на Септември, но халфът не успя да нанесе хубав удар.
5'  Страхотен удар на Александър Колев с глава, но Шейтанов показа добра реакция и спаси.
6'  Още един шанс за Колев, но отново без резултат.
15' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Удар на Радослав Кирилов се отби в ръката на съперников играч, но реферът даде знак играта да продължи.
29'  Поредна възможност за ЦСКА 1948! Алекс Колев комбинира с Умарбаев, последва силен удар, но покрай гредата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
59' Силен удар на Сердюк, който след рикошет в Арсов излезе в корнер.
60'  Хубав шут от дистанция на Димитър Костадинов от Септември, но покрай вратата.
61'  Шанс за ЦСКА 1948! Топузов прехвърли Шейтанов, но Арсов успя да избие от голлинията. Топката е озова в Джонатан, който отправи удар, но вратаря на гостите успя да избие.
67'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Мартин Николов от Септември напуска играта след втори жълт картон за удар в лицето на съперник.
76' Русев проби отдясно, преодоля защитник и отправи удар от малък удар, който обаче беше спрян от Сердюк.
 78  Възможност за Септември! Димитър Костадинов отправи удар, но след рикошет се стигна само до корнер. След неговото изпълнение се стигна до коварен удар на Стоянов, но Наумов се справи.
 79' Хубава атака на ЦСКА 1948! Сердюк комбинира с Чочев, който се размина с топката на сантиметри от голлинията.
84' Какъв шанс за ЦСКА 1948! Чочев стреля много опасно в долния ляв ъгъл, но Шейтанов показа страхотен рефлекс.
88' ГООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев отбеляза с глава десетия си гол в десет мача от началото на сезона!
90+3 Край на срещата.

ЦСКА 1948 ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра , 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене (66 58. Октавио) , 18. Ивайло Чочев , 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов (67  10. Георги Русев ), 99. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев (46  25. Евгений Сердюк )
Резерви: 33. Генадий Ганев, , 19. Стив Фуртадо, 20. Ангел Бастунов, 24. Лазар Марин, ,
Треньор: Любослав Пенев

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 8. Александър Тодоров (46 9. Димитър Костадинов) , 6. Атанас Кабов (63  11. Мартин Ачков), 4. Иван Арсов , 18. Красен Колев  (46 17. Радослав Живков (82   26. Илия Миланов)) , 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов , 20. Мартин Петков (46  7. Айкут Рамадан), 13. Мартин Николов
Резерви: 1. Иван Василев, 23. Йоан Гавраилов
Треньор: Славко Матич

Стадион: "Витоша", Бистрица
Съдия: Станимир Тренчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия