Пирин разби ЦСКА 1948 за първа победа след завръщането си в елита ВИДЕО

"Орлетата" от Благоевград сразиха столичния тим в първия мач от четвъртия кръг

снимка: Антон УЗУНОВ
1 от 1

Пирин (Благоевград) разби ЦСКА 1948 с 4:1 в първия мач от четвъртия кръг на efbet Лига и записа първата си победа след завръщането си в елита.

Домакините стартираха вихрено и поведоха в резултата след само няколко секунди игра. В 13-ата секунда Мохамед Брахими отне топката от Ангел Лясков, напредна по лявото крило и асистира на Красимир Станоев, който с удар от границата на наказателното поле вкара красив гол за 1:0. Това е вторият най-бърз гол в елита след този на Мирослав Манолов в мача Черно море – Монтана през 2012 година, когато нападателят на „моряците“ се разписа в 6-ата секунда.

"Орлетата" продължиха да доминират, но не застрашаваха противниковата врата, а в 24-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. Денислав Ангелов нахлу мощно в наказателното поле, където Александър Дюлгеров посегна към крака му, но не можа да осъществи контакт с топката и нападателят на гостите падна. Съдията Ивелин Занев посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отмени решението си и даде жълт картон на Ангелов за симулация. След половин час игра Станислав Манолев получи точен пас от Станислав Костов между защитниците и не остави шансове на капитана Даниел Наумов за 2:0.

Гостите се втурнаха в атака и последваха два пропуска на Ивайло Чочев от гостите, но в 43-ата минута той най-накрая се разписа от дузпа за 2:1, а тя бе отсъдена за игра с ръка на Дюлгеров.

В 52-ата минута Дюлгеров шутира към вратата на Наумов след подаване от пряк свободен удар, но без успех. Гостите отговориха с удар на резервата Георги Русев и намеса на Петров. В 66-ата минута Пирин възстанови аванса си от два гола. Антон Карачанаков направи самостоятелен пробив и Димитър Илиев не успя да го спре, след което със силен диагонален удар вкара за 3:1.

Гостите се опитаха да отвърнат на удара, но не можеха да създадат чисти положения за гол пред вратата на Петър Петров. "Орлетата" чакаха своите положения при контраатаки, а в 89-ата минута Мохамед Брахими получи пас от Станислав Костов и се разписа от близка дистанция за 4:1, слагайки точка на спора.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЦСКА 1948 4:1
1:0 Красимир Станоев (1), 2:0 Станислав Манолев (30), 2:1 Ивайло Чочев (43-дузпа), 3:1 Антон Карачанаков (66), 4:1 Мохамед Брахими (89)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
1 - ГОООЛ за Пирин! Мохамед Брахими отне топката от противник и асистира на Красимир Станоев, който с удар от далечна дистанция вкара красив гол за 1:0
15 - "Орлетата" продължават да имат инициативата, но липсват головите положения
20 - Ивайло Чочев опита удар от дистанция, но топката мина встрани от вратата на Петър Петров
24 - Денислав Ангелов нахлу мощно в наказателното поле, където Александър Дюлгеров посегна към крака му, но не можа да осъществи контакт с топката и нападателят на гостите падна. Съдията Ивелин Занев първо даде дузпа, но консултация с ВАР отмени решението си и даде жълт картон на Ангелов за симулация
30 - ГОООЛ за Пирин! Станислав Манолев получи точен пас от Станислав Костов между защитниците и не остави шансове на капитана Даниел Наумов за 2:0
42 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле
43 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев се разписа от бялата точка за 2:1
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - Дюлгеров шутира към вратата на Наумов след подаване от пряк свободен удар, но без успех
57 - Георги Русев опита удар, но не успя да затрудни Петър Петров
66 - ГОООЛ за Пирин! Антон Карачанаков направи самостоятелен пробив и Димитър Илиев не успя да го спре, след което със силен диагонален удар вкара за 3:1
89 - ГОООЛ за Пирин! Мохамед Брахими получи пас от Станислав Костов и се разписа от близка дистанция за 4:1
90+4 - Край на мача! Пирин срази ЦСКА 1948 с 4:1 и записа първа победа за сезона

Пирин (Благоевград): 99. Петър Петров,  38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов (16 71. Антон Карачанаков ), 31. Красимир Станоев , 7. Мохамед Брахими (90+1 19. Иван Тасев), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков , 11. Станислав Манолев – К , 29. Станислав Костов (90+1 25. Гурам Гощелиани), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев
Резерви: 1. Димитър Георгиев Шейтанов , 71. Антон Карачанаков, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 23. Ивайло Тодоров, 19. Иван Тасев
Треньор: Уорън Фийни

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 22. Димитър Илиев, 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов, 7. Марио Топузов (74 61. Стелиан Добрев), 18. Ивайло Чочев , 8. Ивайло Климентов (74 88. Мартин Хайдаров), 4. Ангел Лясков ,  20. Ангел Бастунов (46 10. Георги Русев ), 33. Галин Иванов, 9. Денислав Ангелов
Резерви: 67. Християн Христов , 61. Стелиан Добрев, 88. Мартин Хайдаров, 64. Владимир Гогов, 55. Марио Дилчовски, 51. Мерт Салимехмед
Треньор: Мирослав Миндев

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия