ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ханза (Росток) в първата си контрола на лагера в Турция. "Червените" изостанаха в резултата още в 6-ата минута, след като Ферук отбеляза с глава. В последните минути обаче ЦСКА 1948 постигна пълен обрат срещу второвизионния германски отбор. Той дойде след голове на Парвиз Умарбаев и новото попълнение Педриньо.

Мачът беше неофициален дебют за новия наставник на ЦСКА 1948 Тодор Янчев.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

В шестата минута нидерландският нападател Джон Ферук откри резултата след корнер. Нападателят на Ханза беше изпуснат от Симеон Петров и с глава вкара на Даниел Наумов.

През първото полувреме германците имаха още няколко ситуации, като веднъж българският национал трябваше да отбива силен изстрел.

След почивката Ханза отново започна по-активно, но постепенно футболистите на Тодор Янчев изравниха играта. В 70-ата минута появилият се на смяна Педриньо стреля опасно, но топката беше изчистена в корнер. След пет минути Парвиз Умарбаев изравни с точен удар в далечния ъгъл след подаване на Карлос Охене - 1:1.

В края блесна лявото крило Ангел Бастунов. Той проби по фланга и подаде прецизно на Педриньо и бразилецът донесе победата на ЦСКА 1948 - 2:1.

ЦСКА 1948 - Ханза (Росток) 2:1
0:1 Джон Ферук (6), 1:1 Парвиз Умарбаев (75), 2:1 Педриньо (88)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 58. Октавио, 18. Ивайло Чочев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев
Треньор: Тодор Янчев

Ханза: 1. Колке, 4. Рошбах, 7. Хайдхарт, 34. Фрьоде, 8. Райн, 14. Ингелсон, 5. Дрезел, 10. Дулжевич, 13. Шумахер, 18. Фероек, 15. Ван Дронгелен.
Треньор: Патрик Глокнер