ЦСКА 1948 и Ингулец (Украйна) завършиха 1:1 в контрола, която се проведе в Банско.

Двата тима си размениха и по една греда, но като цяло футболистите на Тодор Киселичков бяха по-креативния отбор и повече трябва да съжаляват, че не стигнаха до успеха. От своя страна украинците заложиха на твърда игра и в определени момент срещата доста се изнерви, а това доведе и до два червени картона.

По-добрата игра на българския тим даде резултат в 23-ата минута, когато Валентин Йосков откри резултата с шут от средна дистанция (1:0). Украинците стигнаха до равенството десет минути по-късно, а автор на попадението стана Бартулович, който вкара с шут по земя от 17 метра (1:1).

В 45-ата минута Ингулец пропусна две отлични възможности да осъществи пълен обрат. Първо украинците разиграха заучено статично положение, след което последва центриране към оставен абсолютно непокрит техен футболист. Той пробва прехвърлящ удар с глава, но Наумов някак изби в корнер. След неговото изпълнение играч на Ингулец отново остана непокрит и стреля с глава, но в аут.

ЦСКА 1948 започна по-активно и втората част. В 50-ата минута Топузов осъществи добър пробив отдясно в наказателното поле на гостите, след което пробва да реализира с удар по земя, но вратарят на украинците спаси.

Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Видев да вкара с шпагат в празната врата. В следващите минути Йосков стреля с глава в ръцете на вратаря след центриране на Топузов, а секунди по-късно Костадин Илиев получи втори жълт картон и напусна терена.

В 70-ата минута Шуст изби в корнер бомбен удар на Марин. Българският тим обстрелва вратата на украинците още два пъти в следващите десетина минути, но Шуст демонстрира добър рефлекс и спаси.

В 80-ата минута ЦСКА 1948 организира отлична контраатака чрез резервата Стивън Кирилов. Нападателят комбинира с Чочев, който майсторски го изведе сам срещу Шуст, но последва изстрел в тялото на вратаря.

Ингулец отговори със скоростна атака отляво в 82-ата минута, която завърши с подаване към Цвиркан, а той от своя страна нацели напречната греда.

До края на проверката българският отбор смени целия си състав без вратаря, което позволи на Ингулец да отправи два удар по посока на Наумов, но капитанът на ЦСКА 1948 се справи с тях.

В заключителните секунди пък украински състезател получи директен червен картон за реплики срещу съдията.

ЦСКА 1948 - ИНГУЛЕЦ 1:1
1:0 Валентин Йосков 23, 1:1 Бартулович 33

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Г. Ангелов, 44. К. Илиев, 87. Петров, 22. Д. Илиев, 8. Климентов, 18. Чочев, 7. Топузов, 10. Русев, 98. Йосков, 43. Видев
Резерви: 1. Тодоров, 3. Пиргов, 42. Вакадинов, 11. Д. Александров, 24. Марин, 66. Кирилов, 5. Минков, 88. Хайдаров, 21. Върбанов, 33. Г. Иванов, 19. Пенев

ИНГУЛЕЦ: 21. Галчук, 55. Ковалев, 29. Поспелов, 28. Павлов, 8. Полеменко, 39. Опанасенко, 5. Запорожец, 11. Бартулович, 23. Шишка, 17. Ситало, 13. Коваленко
Резерви: 1. Швист, 73. Малиш, 22. Цвиркан, 24. Головкин, 7. Чогадзе, 6. Сетмалилов, 20. Мелничук