ЦСКА 1948 размаза Ботев (Враца) с 5:2 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от петия кръг пред погледа на селекционера на националния ни отбор Младен Кръстаич и оглави временното класиране на efbet Лига. Ивайло Чочев (17, 58, 82, 90+5-дузпа) избухна 4 гола и е лидер в голмайсторската листа на елита с 6 попадения на сметката си, а веднъж се разписа Георги Русев (45). Браян Переа (87-дузпа, 90+1) вкара и двата гола за гостите, които играха с човек повече от 32-ата минута, когато Карлос Охене бе изгонен с директен червен картон.

Домакините натиснаха от самото начало, но въпреки това първата голова възможност бе за гостите. В 10-ата минута Браян Переа с хитър пас изведе Даниел Генов, който веднага отправи шут по диагонала. Топката обаче мина встрани от вратата, а останаха съмнения и за докосване от страна на стража Даниел Наумов. Седем минути по-късно Енрике Рафаел намери Александър Колев в наказателното поле, който центрира перфектно към Ивайло Чочев и националът отблизо се разписа за 1:0. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада и в продължение на три минути ситуацията бе гледана от ВАР, но се оказа, че голът е редовен и главният съдия Иво Андреев го зачете.

В 32-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като играещият мач №100 в елита Карлос Охене бе изгонен за влизане с бутоните напред в тялото на Чавдар Ивайлов. Първо му бе показан жълт картон, но при преразглеждането на нарушението Иво Андреев го изгони с директен червен картон.

И в намален състав домакините продължиха да доминират, а в 42-ата минута Георги Русев надбяга защитата на гостите и нахлу в наказателното поле. Останал очи в очи с вратаря Костов, той шутира в близкия ъгъл, но неточно. Три минути по-късно Русев отново се озова сам срещу Костов и този път не сбърка за 2:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката с човек по-малко домакините диктуваха събитията на терена и в 59-ата минута направиха разликата класическа. Ивайло Чочев получи топката от Георги Русев и със страхотен удар от границата на наказателното поле вкара красив гол за 3:0.

В 82-ата минута Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер на Джонатан Перейра и оформи своя хеттрик във вратата на Красимир Костов за 4:0. Три минути по-късно Ботев (Враца) получи дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов след хитри действия на Мартин Атанасов и Браян Переа бе точен от бялата точка за 4:1.

В първата минута от добавеното време Браян Переа се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и намали на 4:2. Две минути по-късно домакините получиха дузпа за нарушение на Мартин Атанасов срещу Ангел Бастунов, а Ивайло Чочев реализира четвъртия си гол в мача и оформи крайното 5:2.

След убедителния успех ЦСКА 1948 излезе начело във временното класиране с 11 точки и една повече от Лудогорец и ЦСКА. Ботев (Враца) е на 12-а позиция с 4 точки.

ЦСКА 1948 – БОТЕВ (ВРАЦА) 5:2
1:0 Ивайло Чочев (17), 2:0 Георги Русев (45), 3:0 Ивайло Чочев (58), 4:0 Ивайло Чочев (82), 4:1 Браян Переа (87-дузпа), 4:2 Браян Переа (90+1), 5:2 Ивайло Чочев (90+5-дузпа)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
10 - Браян Переа изведе Даниел Генов в наказателното поле, той стреля по диагонал в аут, въпреки че имаше претенции от гостите за намеса на Даниел Наумов.
20 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! След бързо изпълнение на пряк свободен удар Енрике Рафаел намери Алекс Колев, който комбинира с Ивайло Чочев и той не сгреши на празна врата за 1:0.
25 - Георги Русев реши да пробва късмета си от далечна дистанция, но топката профуча встрани от вратата на врачани.
31 - Карлос Охене получи червен картон след намесата на ВАР за удар с крак в гърдите на Чавдар Ивайлов.
42 - Георги Русев получи извеждащо подаване от Енрике Рафаел и излезе на стрелкова позиция, но не уцели вратата.
45 -  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Георги Русев остана очи в очи с Краси Костов и този път го преодоля за 2:0.
45+4 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
58 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев получи подаване от Георги Русев в наказателното поле и с мощен удар вкара красив гол за 3:0.
71 - Ангел Бастунов отправи силен удар от дъгата пред наказателното поле над вратата на Красимир Костов.
82 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер на Джонатан Перейра и оформи своя хеттрик, разписвайки се за 4:0.
85 - ДУЗПА за Ботев (Враца)! Съдията Иво Андреев посочи бялата точка за игра с ръка на Реян Даскалов.
87 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа със силен удар реализира дузпата за 4:1.
90+1 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Мирослав Маринов центрира в наказателното поле, където Даниел Генов отправи удар и Наумов спаси, но след това Браян Переа финтира защитник и вкара за 4:2.
90+3 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Домакините получиха дузпа за нарушение на Мартин Атанасов срещу Ангел Бастунов
90+5 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев реализира четвъртия си гол в мача за 5:2 и общо шести за сезона.
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 разби Ботев (Враца) с 5:2 и оглави временното класиране.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин (4614. Елитон), 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев , 10. Георги Русев (7020. Ангел Бастунов), 58. Октавио, 6. Карлос Охене , 17. Енрике Рафаел (537. Марио Топузов), 9. Александър Колев (7011. Денислав Александров)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 11. Денислав Александров, 46. Стоян Стоичков, 20. Ангел Бастунов, 14. Елитон, 7. Марио Топузов, 4. Ангел Лясков
Треньор: Любослав Пенев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса (4622. Петър Кепов ), 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес (7920. Меси Биатумусока), 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гавраилов (5115. Мирослав Маринов), 17. Чавдар Ивайлов (4614. Мартин Атанасов ), 10. Сантиаго Ментоя (796. Антонио Георгиев), 21. Жан Силва, 19. Браян Переа , 9. Даниел Генов
Резерви: 34. Федерико Рубио, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 22. Петър Кепов, 20. Меси Биатумусока, 6. Антонио Георгиев
Треньор: Росен Кирилов

Стадион: "Витоша", село Бистрица
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия