ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 надигра и заслужено победи с 3:1 Сепси в приятелски мач на австрийска земя. Румънският тим е съперник на ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

"Червените", водени от треньора Атанас Рибарски, отбелязаха и трите си попадения през първото полувреме, когато точни бяха Георги Русев от дузпа, Бирсент Карагарен и Неделко Пишчевич. За новопривлечения сърбин, който е юноша на Цървена звезда, това беше първи гол с екипа на ЦСКА 1948.

След почивката "червените" намалиха оборотите и допуснаха попадение, дело на 37-годишния Марио Рондон.

Сепси игра с титулярите си в проверката срещу българския тим.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Началото на срещата се забави с 15 минути заради нередности в организацията, за което обаче двата отбора нямаха вина.

Още в началото пред румънците се откри отлична възможност да поведат. Йон Георге беше оставен непокрит в наказателното поле, засече с глава, но за късмет на Даниел Наумов топката мина покрай вратата. Постепенно футболистите на ЦСКА 1948 пренесоха играта в половината на съперника и в 19-ата минута "червените" получиха възможност да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за фаул срещу Валентин Йосков. Националът Георги Русев хладнокръвно изпрати вратаря в обратния ъгъл - 1:0.

В средата на първото полувреме Бирсент Карагарен стреля коварно от 20-ина метра, стражът на Сепси внимаваше и се намеси решително.

В 34-ата минута Козмин Матей реализира гол, който обаче бе отменен от главния съдия заради нарушение на играча с номер 10 срещу Стефан Цонков. Малко след това Стефанеску опита технично да прехвърли Даниел Наумов, но без успех.

В 41-ата минута защитата на Сепси сгреши при изнасянето на топката, а тя попадна в краката на Карагарен. Той напредна, след което отправи хубав изстрел малко пред дъгата на наказателното поле и не остави шансове за намеса на противниковия страж - 2:0.

Минута преди края на първата част Карагарен проби по десния фланг, подаде отлично към Неделко Пишчевич, който се справи с двама играчи в зелено-бяло и покачи на 3:0 с дебютното си попадение за ЦСКА 1948.

В 52-ата минута влезлият на смяна Генадий Ганев се отчете с добро спасяване. Малко преди да измине час игра румънският тим пропусна чудесна възможност да върне един гол. Резервата Павол Сафранко получи добро подаване, което го изведе очи в очи с Ганев, но нападателят стреля встрани от целта.

В 72-ата минута ветеранът Марио Рондон вкара почетен гол за Сепси, след като се възползва от отлично центриране, при което Симеон Петров увисна, и с глава реализира за крайното 3:1.

Това беше втората контрола на ЦСКА 1948 на подготвителния лагер в Словения. В първия си мач „червените” направиха 1:1 с местния гранд Марибор. След четири дни бронзовият медалист от Еfbet Лига ще премери сили и с хърватския гранд Динамо (Загреб).

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023

ЦСКА 1948 - СЕПСИ 3:1
1:0 Георги Русев (19-дузпа), 2:0 Бирсент Карагарен (41), 3:0 Неделко Пишчевич (44), 3:1 Марио Рондон (72)