ЦСКА 1948 победи Берое с 4:0 в среща от 9-ия кръг на Ефбет лига.

Двубоят в Бистрица започна с натиск на ЦСКА 1948 и "червените" стигнаха до гол при първия си точен удар. В 13-ата минута Ангел Бастунов се възползва от отбира от гредата топка и направи 1:0. Минути по-късно Марио Топузов пропусна да удвои, пращайки топката да сантиметри покрай гредата.

ЦСКА 1948 стигна до втори гол в 25-ата минута, когато Парвиз Умарбаев бе изведен на добра позиция и не сгреши за 2:0. В самия край на полувремето Топузов пропусна да вкара трети гол, след като Караджов спаси удара му.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част започна по-добре за гостите от Берое, които до 62-ата минута опитаха на два пъти след удари на Абубакар Тунгара да променят резултата. Първият бе неточен, но при втория се наложи Лясков да чисти от голлинията.

ЦСКА 1948 обаче бързо уби интригата поредния гол на Ивайло Чочев, разписал се с глава за 3:0.

Минути преди края две от резервите за "червените" Денислав Александров и Джонатан комбинираха, но Иван Караджов спаси удара на последния. Това не попречи на Алекса Колев да се разпише за крайното 4:0 след пас по крилото от Топузов.

ЦСКА 1948 се върна на върха и изпревари ЦСКА с точка, като е с два мача повече. Берое е на 10-о място с 8.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 4:0
1:0 Ангел Бастунов (13'), 2:0 Парвиз Умарбаев (25'), 3:0 Ивайло Чочев (72'), 4:0 Алекс Колев (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
13'  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев получи дълъг пас в наказателното поле, стреля, но топката се отби в греда гредата, за да се отклони към Ангел Бастунов. Той не сгреши и откри резултата.
17'  Какъв пропуск! Марио Топузов се оказа на добра позиция, но стреля покрай вратата.
25'  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Парвиз Умарбаев бе изведен в добра позиция и преодоля Караджов за 2:0.
44'  Топузов имаше възможност да обстрелва вратата на Иван Караджов, но стражът на гостите успя да избие в корнер.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46' Първи точен удар за Берое! Абубакар Тунгара шутира, но твърде неточно.
62  Уникален шанс за Берое! Тунгара стреля с глава, но Лясков чисти от голлинията.
72' ГООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев се разписа за 3:0 с глава!
88'  Още един шанс за ЦСКА 1948! Денислав Александров центрира към Джонатан, той стреля с глава, но Караджов спаси.
89'  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Топузов намери Алекс Колев в наказателното поле и той се разписа.
90' Край на мача.

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев , 39. Парвиз Умарбаев  (82  2. Джонатан Перейра) 6. Карлос Охене , 7. Марио Топузов, 99. Радослав Кирилов (74  9. Александър Колев ), 20. Ангел Бастунов  (74  11. Денислав Александров)
Резерви: 33. Генадий Ганев, , 3. Стефан Цонков, 58. Октавио, 87. Симеон Петров
Треньор: Любослав Пенев

БероеБерое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 6. Рука, 7. Лукас Мартинс , 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара (78 ​4. Валентино Пулиезе), 11. Стив Траоре (65 17. Спас Геoргиев) , 13. Абел Анисе  , 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (К) (57 9. Луизиньо)
Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Витоша"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия