ЦСКА 1948 победи Царско село с 1:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ не предложи много емоции, а домакините стигнаха до успеха с попадение на Галин Иванов през първата част. Те завършиха двубоя с намален състав, след като Деян Лозев бе изгонен за два жълти картона в 70-ата минута.

Така ЦСКА 1948 е в серия от вече три двубоя без загуба от идването на Николай Киров, а освен това събраха 8 точки и се изкачиха на 11-о място. Царско село е на 13-а позиция с 6 точки.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Първата част се запомни само с много точен шпагат на Крум Стоянов, който изби топката пред връхлитащия Мезу, както и с попадението на Галин Иванов. Опитният футболист се разписа в 28-ата минута, когато топката бе центрирана в полето на Царско село, а там четирима бранители не успяха да я спрат да стигне до Галин Иванов. Опитният футболист спря, обърна се и прати кълбото в ъгъла на вратата.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират, макар Тони Здравков да направи три промени на почивката. Ситуацията се промени малко след 70-ата минута, когато бе изгонен Лозев. Гостите обаче заложиха на стихиен натиск, който не доведе до гол. Напротив, ЦСКА 1948 изпусна две отлични възможности при контраатаки.

ЦСКА 1948 - Царско село 1:0
1:0 Галин Иванов (28)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13- Гостите организираха бърза контра, Петър Атанасов пусна за Миси Мезу, но в последния миг на шпагат легна Крум Стоянов, който спаси своя отбор от инкасиране на гол
28- ГОЛ ЗА ЦСКА! Топката бе центрирана в полето на Царско село, а там четирима бранители не успяха да я спрат да стигне до Галин Иванов. Опитният футболист спря, обърна се и прати кълбото в ъгъла - 1:0 за домакините
45- Край на първото полувреме
__________________
46- Начало на второто полувреме
54- Георги Русев стреля диагонално от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря
55- Васил Шопов напредна по крилото и центрира към Гаетан Миси Мезу, който се размина с топката
70- Червен картон! Деян Лозев получи втори жълт картон за нарушение и бе изгонен от съдията Димитров
83- Мартин Кавдански се ориентира най-добре при корнер, но не насочи с глава в мрежата на ФК ЦСКА 1948
90+3- Край на мача

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 77. Крум Стоянов (66-24. Лазар Марин), 18. Ивайло Чочев, 8. Ивайло Климентов (66-3. Димитър Пиргов), 20. Ангел Бастунов (75-7. Марио Топузов), 10. Георги Русев (75-9. Денислав Ангелов), 33. Галин Иванов, 11. Денислав Александров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 98. Валентин Йосков, 9. Денислав Ангелов, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 61. Стелиян Добрев
Треньор: Николай Киров

Царско селоЦарско село: 1. Янко Георгиев, 6. Иван Бандаловски, 7. Александър Александров, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Гаетан Миси Мезу (60-9. Милчо Ангелов), 14. Христо Попадийн, 17. Никола Колев (88-13. Божидар Томовски), 20. Петър Атанасов (46-89. Лукас Диас), 22. Милан Йокич (46-8. Ален Стеванович), 26. Венцислав Василев (46-3. Мартин Кавдански), 93. Васил Шопов
Резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 4. Дилян Георгиев, 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов, 13. Божидар Томовски, 89. Лукас Диас
Треньор: Антони Здравков

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия