Грузинският съдия Иракли Квирикашвили получи наряд от УЕФА за домакинския мач на ЦСКА 1948 срещу черногорския Будучност от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят ще се играе на 25 юли (четвъртък) от 20:30 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

39-годишният Квирикашвили няма голям опит като главен съдия в евротурнирите. Той е ръководил само три мача на подобно ниво. Грузинецът беше в България преди година, когато свири победата на младежкия ни национален отбор с 1:0 над Израел в европейска квалификация.

Асистенти на Иракли Квирикашвили ще бъдат неговите сънародници Гиорги Еликашвили и Давит Чигогидзе, а четвърти съдия ще бъде Иракли Херхадзе (също от Грузия).

Гостуването на ЦСКА 1948 в Черна гора на 1 август от 22:00 часа е поверено от УЕФА на словака Михал Оченаш. Помощници ще му бъдат Адам Йекел и Тобиаш Пацак, а четвърти съдия ще е Мартин Дохал (и тримата от Словакия).