ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

ЦСКА завърши при 0:0 с казахстанския Астана в четвъртата си контролна среща от зимния лагер в Турция и записа първо равенство в проверките. Двубоят се игра при силен вятър, който попречи на действията и на двата тима.

"Червените" започнаха силно и в 9-ата минута Назон проби отдясно и опита пас към Туфегджич, но играч в жълто изби. Малко след това Линдсет опита удар от около 20 метра, но не затрудни Заруцкий.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде в 11-ата минута, в която Станислав Басманов шутира от дистанция, но топката срещна левия страничен стълб. Минути по-късно казахстанският тим създаде още една възможност, но ударът с глава премина покрай вратата.

В средата на полувремето шут на Матай от далечна дистанция мина покрай вратата на Астана.

След полови час игра вратарят на ЦСКА Густави Бусато спаси много коварен удар, а секунди по-късно и гредата му помогна да не допусне гол след удар от около 30 метра на Куат.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Съперникът на ЦСКА бе близо до откриване на резултата в началото на втората част, но ударът на Аслан Карабацев бе блокиран.

Минути по-късно Вион стреля от дистанция, а вятърът допълнително даде сила на удара му, но топката премина покрай гредата.

Минути преди изтичането на час игра изритана топка от Бусато едва не влетя във вратата на колегата му, а секунди по-късно удар на Лазар Туфегджич бе спасен.

Астана пропусна великолепна възможност да поведе в 61-ата минута, когато Басманов се озова сам срещу Бусато, опита да го прехвърли, но бразилецът се справи.

След това наставникът на ЦСКА Саша Илич направи десет промени в тима си и остави единствено вратаря Бусато на терена, а в игра се появи и новото попълнение Тобиас Хайнц.

В 82-ата минута играч в жълто опита да изненада Бусато от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

До края опасности имаше и пред двете врати, но гол не падна.

Преди нулевото равенство с Астана ЦСКА записа две загуби - 0:1 от Санфрече Хирошима (Япония) и 1:3 от ЛАСК Линц (Австрия), както и успех с 3:2 над полския Гурник Забже.

До края на лагера в Турция "червените" ще изиграят още два мача, а след завръщането си у нас ще премерят сили с Пирин (Благоевград) на стадион "Българска армия".

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Менно Кох, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо;

ФК Астана (Kaz)АСТАНА: 55. Александър Заруцкий - 27. Тимур Досмагамбетов, 15. Абзал Бейсебеков, 5. Микхаил Габишев, 13. Арман Оганесян, 7. Макс Ебонг, 8. Исламбек Куат, 20. Владислав Прокопенко, 17. Абат Аймбетов, 71. Станислав Басманов, 10. Марин Томасов

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023