Дубълът на ЦСКА победи с 2:0 Ботев (Ихтиман) в предпоследния кръг на Югозападната трета лига. Двубоят се игра на клубната база в Панчарево. Точни за "армейците" бяха Кирил Георгиев в 80-ата минута и Георги Димитров в 87-ата.

Преди началото на срещата футболистите и треньорския щаб на ЦСКА бяха наградени от секретаря на БФС Николай Младенов със сребърните медали за второто си място в първенството на Югозападната трета лига, сезон 2023/24.

Успехът на "червените" не дойде никак лесно, като възпитаниците на Стоян Ангелов трябваше да чакат до края на мача, за да си осигурят победата.

Първата част премина с превес на ЦСКА по отношение на владеене на топката. Двата отбора си размениха по няколко добри чисти ситуации за гол, а младите "армейци" застрашиха гостите с няколко изстрела от далечна дистанция. Почивката дойде при нулево равенство.

През втората част ЦСКА II вдигна оборотите, упражни по-осезаем натиск над противника и в крайна сметка успя да материализира две от положенията си. В 80-ата минута "червените" откриха резултата чрез Кирил Георгиев. След изпълнение на корнер на Юлиан Илиев, кълбото се удари в страничната греда, а най-съобразителен при отбитата топка  бе Кирил Георгиев, чийто удар от воле попадна в мрежата на "Ботев".

Седем минути по-късно интригата в двубоя приключи. ЦСКА II поведе с 2:0. Голмайстор бе Георги Димитров, който се възползва от страхотен пробив и последвало подаване на капитана Юлиан Илиев. До края играчите на Стоян Ангелов успяха да запазят аванса си и така спечелиха домакинството си на Ботев (Ихтиман).

ЦСКА II събра актив от 77 точки в класирането след изиграни 37 двубоя. Ботев (Ихтиман) е четвърти с 64 точки.

В последната си среща за сезона ЦСКА II ще гостува на Рилски спортист (Самоков), на 6 юни (четвъртък) от 18:00 часа. Срещата ще се играе на стадион "Рилецо" в Самоков.

Стартовият състав на ЦСКА: 1. Георги Гергинов, 2. Наско Цеков, 3. Димитър Христов, 4. Браян Стефков, 5. Мартин Сотиров, 6. Светослав Евтов, 7. Юлиан Гилов, 8. Юлиан Илиев (к), 9. Александър Кожухаров, 10. Алесандро Николов и 11. Венцислав Иванов
Резерви: 12. Ивайло Неделчев (в), 14. Димитър Петров, 15. Илиан Йорданов, 16. Кирил Георгиев, 17. Илиан Димитров, 20. Георги Димитров